Już w najbliższą sobotę odbędzie się „XX Spacer Historyczny po Limanowej”.

 W najbliższą sobotę 11 maja 2024 r. odbędzie się XX Spacer Historyczny po Limanowej którego temat będzie brzmiał „Śladami Limanowian walczących pod Monte Cassino”. Spacer tradycyjnie poprowadzi Karol Wojtas.

Spacer organizowany jest z okazji 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino.  Rozpocznie się on o godzinie 15:30 przed wejściem do Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Bronisława Czecha 4.

Pierwszym punktem na trasie będzie wystawa pod tytułem „Mieszkańcy Ziemi Limanowskiej pod Monte Cassino – w 80. rocznicę bitwy” w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Następnie po zwiedzeniu wystawy uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny w Limanowej, aby odwiedzić groby Limanowian, którzy walczyli pod Monte Cassino i po II wojnie światowej wrócili na Ziemię Limanowską. Później uczestnicy udadzą się w kilka miejsc związanych z poszczególnymi mieszkańcami Limanowej którzy walczyli pod Monte Cassino.

Spacer potrwa około dwie godziny i odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Na cmentarzu parafialnym uczestnicy spaceru odwiedzą kilka grobów osób, które walczyły pod Monte Cassino a na wystawie w Galerii MBP poza ekspozycją będzie czekać mała niespodzianka dla osób zainteresowanych II wojna światową.

 

 

 

Tagi: ,