Kolejny sukces Gminy w Sportowym Turnieju Miast i Gmin!

 II miejsce w Polsce w grupie od 5 do 7,5 tys. mieszkańców i nagroda w wysokości 5 tys. złotych a pierwsze w województwie małopolskim. W dniach 23 - 29 września 2023 r. uczestniczyliśmy w  XXIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2023 - XV Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich.

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest największą imprezą sportu masowego w Polsce organizowaną przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W tym roku mieszkańcy gminy wzięli udział w 119 imprezach w których łącznie wzięło  udział 4 107 uczestników. 205 sympatyków biegania spróbowało swoich sił w teście Coopera.

Koordynatorem gminnym turnieju już po raz kolejny była Pani Barbara Janczy, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Tymbarku, animator strzelectwa sportowego, działacz społeczny.

 

 

Sukces Gminy w turnieju ogólnopolskim był możliwy dzięki zaangażowaniu licznej grupy nauczycieli, wychowawców, trenerów klubowych, działaczy sportowych, instruktorów oraz wsparciu materialnym sponsorów.

 

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie licznych imprez sportowych w ramach turnieju na terenie naszej Gminy – podkreśla wójt Paweł Ptaszek. Już dzisiaj zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji turnieju.

 

                                                                              Robert Nowak 

Tagi: ,