Z Limanowej do Berna.

 Jeszcze w zeszłym miesiącu mogliśmy obejrzeć w  galerii limanowskiej biblioteki  wystawę prac Magdy Król. Prace tej młodej i pięknie zapowiadającej się artystki wzbudziły zachwyt nie tylko szerokim wachlarzem techniki, ale przede wszystkim poziomem  artystycznym!  Mieliśmy przyjemność  obejrzenia  akwareli,  prac  w oleju i akrylu na drewnie. Zachwycały miniatury na elipsach z drewnianych pni brzozy i innych gatunków drewna.  W tematyce prac dominował pejzaż beskidzki i portrety zwierząt w ich naturalnym środowisku. Rzadko się zdarza aby ktoś bez wykształcenia akademickiego, tak pięknie i biegle prowadził kreskę swoich prac. Tym bardziej należy docenić i zadbać o promocję takiego talentu.

Z tych powodów  organizatorzy II Studyjnego Wyjazdu do Szwajcarii  wybrali prace Magdaleny Król jako podziękowanie dla Pani Ambasador Iwony Kozłowskiej, która kieruje pracami Ambasady w Bernie. Pani Ambasador otrzymała trzy oprawione akwarele przedstawiające polskie urokliwe klimaty.

- Mamy niezwykłą przyjemność przekazania Pani tego, czego brakuje każdemu, kto jest poza granicami kraju  - małych fragmentów naszej ukochanej Ojczyzny. Niech te akwarele – przypominają Pani o urokach południa Polski  – powiedział Marek Dudek przekazując prace Magdaleny Król.

Tak więc prace Magdy  zawisły w obiektach Ambasady w Bernie a zarówno dla artystki jak również dla regionu jest to niebywała  promocja , bo uczestnicy tego wyjazdu nawiązali już współpracę, która zaowocuje w przyszłości kolejnymi wymianami , szkoleniami  a może nawet skorzystaniem ze środków wsparcia Szwajcarskich Fundacji.

Do  tematu II Wyjazdu   Studyjnego do Szwajcarii  powrócimy na naszych łamach.

Tagi: ,