Rozstrzygnięcie 5. edycji Konkursu Inspiracje 2021 Bezpieczny Szpital Przyszłości. Mamy 4. miejsce

 W dniu 29 września 2022 roku podczas uroczystej Gali w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie, ogłoszono wyniki 5. edycji Konkursu Inspiracje 2021 Bezpieczny Szpital Przyszłości. W tegorocznym rozstrzygnięciu plebiscytu Szpital Powiatowy w Limanowej zdobył wysokie 4. miejsce w kategorii „Działania na rzecz środowiska naturalnego”.

Bezpieczny Szpital Przyszłości to prestiżowy konkurs w którym doceniane są osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, szczególnie mocno zaangażowane w szerzenie rozwiązań przynoszących wymierne korzyści dla ludzkiego zdrowia oraz ochrony środowiska naturalnego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji dr n.med. Marek Tombarkiewicz.

Podczas uroczystości nagrody wręczono w 7 głównych kategoriach:

1. Innowacje w szpitalu – medycyna

2. Innowacyjny szpital – zarządzanie

3. Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych

4. Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia

5. Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników

6. Innowacyjne rozwiązania, produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia, dostęp do usług

7. Działania na rzecz środowiska naturalnego

 

Szpital Powiatowy w Limanowej zdobył zaszczytne 4. miejsce w kategorii „Działania na rzecz środowiska naturalnego” za realizację projektu pn. Termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej ujęta w 3 zadaniach asortymentowych. Wśród laureatów tej kategorii byli:

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu - 1 miejsce,

  • ex aequo Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie – 2 miejsce
  • Szpitale Pomorskie sp. z o.o. w Gdyni – 3 miejsce

To już druga nagroda, którą Szpital Powiatowy w Limanowej otrzymał w konkursie „Bezpieczny Szpital Przyszłości”. W ubiegłym roku doceniono nasz projekt budowy Centrum Leczenia Seniorów. Cieszę się, że działania Szpitala są tak pozytywnie oceniane i przede wszystkim doceniane przez Kapitułę Konkursu.W tym roku przedstawiliśmy projekt dot. termomodernizacji budynków Szpitala i montażu instalacji paneli fotowoltaicznych, ponieważ sądzę, że proekologiczne działania Szpitala są jak najbardziej godne uwagi. Już w 2012 roku zamontowaliśmy instalację solarną. W 2014 roku wybudowaliśmy kotłownię opalaną biomasą, która obecnie jest awaryjnym źródłem zasilania szpitala na potrzeby wytworzenia ciepła do celów ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Przez ostatnie lata zawsze stawialiśmy na optymalne połączenie korzyści środowiskowych z oszczędnościami i realizowany obecnie projekt doskonale wpisuje się w te założenia.- mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.Realizując roboty wynikające z projektu, równocześnie odnowiono infrastrukturę oświetlenia zewnętrznego, zastępując stare wysokokosztowe i pobierające dużo energii latarnie z żarówkami sodowymi o mocy 250 W nowymi energooszczędnymi lampami ledowymi o mocy 50 W. Odnowiono również chodniki wokół Szpitala, a plac powstały w wyniku wyburzenia budynku technicznego komory klimatyzacyjnej utwardzono kostką brukową.

Prace związane z realizacją projektu oraz odnowieniem otoczenia Szpitala powoli dobiegają końca. Planowany termin zakończenia wszystkich robót to koniec października bieżącego roku.

O zadaniu pn. Termomodernizacja budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej ujęta w 3 zadaniach asortymentowych szerzej pisaliśmy w artykułach Szpital w nowej odsłonie oraz Kolejne inwestycje w Szpitalu! Prace już ruszyły!Informacje o Gali Bezpieczny Szpital Przyszłości Inspiracje 2021 oraz pełna lista tegorocznych laureatów jest dostępna na stronie https://www.szpitalprzyszlosci.pl

Tagi: ,