Uroczystości Patriotyczno -Religijne na Korabiu

 

Korab to szczyt w paśmie Łososińskim mierzący 727 m npm. Znajduje się tu cmentarz wojenny z I Wojny światowej nr 359 na którym spoczywa 33 poległych żołnierzy. Jest to punkt widokowy na górę Kamionną oraz dolinę  rzeki Łososina.Pierwsze uroczystości Patriotyczno-Religijne miały miejsce na górze Korab 8 lipca 2012 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska.Mija zatem 10 rocznica corocznych spotkań już po raz 11 na tym cudownym miejscu. Tak pisana jest historia którą miejmy nadzieję będą kontynuować kolejne pokolenia.

W tym roku 10 lipca podziękowaliśmy  Bogu za dar konsekracji kościoła parafialnego a złożonymi ofiarami  wsparliśmy  pracę duszpasterską ks. Kazimierza Bukowca pracującego na Madagaskarze. Uroczystą mszę św. celebrowali: ks. proboszcz parafii Jaworzna Marek Kita, ks Maciej Knapik oraz ks. Prałat Józef Cieśla. W dalszej części odbyły się:złożenie zniczy na grobach żołnierzy, konkurs wiedzy o Jaworznej, degustacja potraw regionalnych oraz zrzut słodkiej niespodzianki.

Wszystkie złożone ofiary przeznaczone zostały na rzecz posługi duszpasterskiej ks Kazimierza Bukowca pracującego na Madagaskarze. Wyrazy podziękowania należą się wszystkim którzy wsparli finansowo i organizacyjnie tj. Firmie Gold Drob oraz Państwu  Annie i Józefowi Michurom za ufundowanie głównych nagród w konkursie którymi były rowery, Firmie Laskopol Państwa Haliny i Romana Dudków, Firmie Sady Wincenta , Maciejowi i Grażynie Wojtasom za użyczenie gruntu,  Michałowi Gocalowi Radnemu Gminy Laskowa,  Teresie i Rafałowi Filipek,  Monice  i Józefowi Pławeckim, Marii i Ferdynandowi Wróbel, Katarzynie i Marcinowi Gawron, Zdzisławowi Pajorowi, Orkiestrze Dętej z  Jaworznej,,Koło Gospodyń Wiejskich z  Jaworznej, OSP W Strzeszycach, Agacie  i Karolowi Sroka,  Józefowi i Barbarze Stach , Grupie Rekonstrukcyji Historycznej " Kasztanka " z Laskowej, Pani Kindzie Jaromin oraz Pani Magdalenie Król właścicielce pracowni artystycznej MKART 

                                                                                   Stefan Hutek


 

Tagi: ,