W ten weekend odbędą się kolejne „Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim”.

 W ten weekend odbędą się kolejne dwa spacery z cyklu dwunastu „Spacerów Historycznych w Powiecie Limanowskim” organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego. W sobotę spacer odbędzie się w Kasince Małej a w niedzielę w Niedźwiedziu a poprowadzi je Karol Wojtas.

            W sobotę 7 sierpnia 2021 roku o godzinie 16:30 w Kasince Małej rozpocznie się spacer „Lubogoszcz, Kasinka i architekt Jan Sas – Zubrzycki” podczas którego uczestnicy zwiedzą kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny projektu Jana Sas – Zubrzyckiego a także miejscowy cmentarz parafialny. Uczestnicy poznają życiorys tego architekta oraz dowiedzą się o zaprojektowanych przez niego budowlach między innymi w Krakowie czy Tarnowie. Oprócz tego poznają dzieje miejscowej parafii i historię turystyki w tej części Beskidu Wyspowego.

Start spaceru o godz. 16:30 pod kościołem pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

            W niedzielę 8 sierpnia o godzinie 16:30 rozpocznie się w Niedźwiedziu spacer „Lubomirscy i Władysław Orkan i żywioł ognia” podczas którego uczestnicy zwiedzą między innymi miejsce po spalonym kościele pod wezwaniem św. Sebastiana, nowy kościół parafialny pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Różańca Świętego oraz zobaczą pomnik Władysława Orkana. Uczestnicy poznają historię miejscowości oraz związki rodu Lubomirskich z tymi terenami a także życiorys Władysława Orkana oraz dowiedzą się skąd wziął się w Niedźwiedziu pomnik tego pisarza. Poznają także historię nieistniejącego już drewnianego kościoła pod wezwaniem Świętego Sebastiana, który spłonął czerwcu 1992 roku.

Start spaceru o godz. 16:30 pod kościołem pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Różańca Świętego (nowym). Spacer odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Spacery Historyczne w Powiecie Limanowskim organizowane są przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego w ramach projektu „Spotkania z historią w Powiecie Limanowskim. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Tagi: ,