19 marca – Rozpoczęcie Peregrynacji Obrazu Świętego Józefa

 


  •  
  •  

Drodzy parafianie i wszyscy czciciele świętego Józefa!

19 marca 2021 r. w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP
zapraszamy Was do naszego kościoła parafialnego na godzinę 17:30. 

Tym razem uczcimy naszego wielkiego Patrona świętego Józefa, poprzez odśpiewanie nieszporów o świętym Józefie, oraz Mszę świętą, podczas której Ksiądz Infułat Adam Kokoszka dokona poświęcenia kopii obrazu znajdującego się w prezbiterium naszego kościoła. 

Niezwykłe nieszpory o świętym Józefie będą transmitowane przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, a modlitwie będzie przewodniczył zespół wokalny Cappella Marialis , złożony z profesjonalnych śpiewaków. Zespół Cappella Marialis , został reaktywowany w 2017 roku po przeszło 150 latach nieobecności. W swojej działalności nawiązuje on do wielowiekowej tradycji muzycznej kościoła Mariackiego w Krakowie. Repertuar zespołu stanowi muzyka liturgiczna – od chorału gregoriańskiego po dzieła kompozytorów współczesnych. Śpiewacy najczęściej wykonują muzykę a cappella, czasem również z towarzyszeniem organów i orkiestry. Najważniejszym celem Cappella Marialis jest promowanie wartościowej muzyki polskiej podczas liturgii i koncertów. W 2018 roku artyści odbyli dwie trasy koncertowe po Europie Zachodniej, prezentując zagranicznej publiczności dzieła polskich kompozytorów. Wraz z Orkiestrą Symfoniczną Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie uczestniczyli m.in. w otwarciu polskiej kaplicy w katedrze Notre Dame w Paryżu, śpiewając podczas uroczystej liturgii, dali także koncert muzyki
K. Szymanowskiego, H.M. Góreckiego, K. Pendereckiego i H.J. Botora.  Naszych gości można usłyszeć w bazylice Mariackiej w każdą niedzielę podczas mszy św. o godzinie 13.00, a także podczas innych uroczystych liturgii. Założycielem i dyrygentem zespołu jest pan Krzysztof Michałek.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na tą wspaniałą uroczystość, która rozpocznie
w naszej parafii peregrynacje świętego wizerunku Józefa Kaliskiego. 

Tagi: ,