Narodowe Czytanie- podziękowanie

 Miło nam poinformować, iż nasza biblioteka otrzymała specjalne podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski, Andrzeja Dudy, za udział w Narodowym Czytaniu ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona wspólnej akcji odbyła się w ponad trzech  tysiącach miejsc w Polsce i na świecie.

Prezydent wyraził uznanie, że pomimo pandemii i trudnego czasu, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, udało się spotkać i cieszyć wspólną kulturą:

,,Chciałabym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. ,,Balladyna” interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, ze klasyka polskiej literatury jest ciągle żywa, skłania do refleksji i przysparza mnóstwo radości”.

Przypomnijmy, Gminna Biblioteka w Starej Wsi przygotowała Narodowe Czytanie ,,Balladyny”, które było ubogacone scenkami filmowymi. W tytułową rolę wcieliła się Katarzyna Konieczna, aktorka z Męciny. W pozostałej obsadzie wystąpili: dyrektor biblioteki, nauczyciele,  wójt gminy, artyści i bibliotekarze.

 

 

Tagi: ,