SP Nr 1 w Starej Wsi „RAZEM NA ŚWIĘTA” z Kubusiem Dąbrowskim

 

 
SP Nr 1 w Starej Wsi  „RAZEM NA ŚWIĘTA” z  Kubusiem Dąbrowskim - zdjęcie główne
Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy szczególnie pamiętamy o osobach potrzebujących pomocy. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. "Razem na Święta".

W tym roku Szkoła postanowiła wesprzeć KUBUSIA DĄBROWSKIEGO z Limanowej. Dzielnego 6-latka, który urodził się z bardzo rzadką wadą  prawej nóżki o nazwie fibular hemimelia. Kubuś nie ma przedramienia i prawej dłoni, a dwa paluszki w lewej dłoni były zrośnięte. Dotychczas przeszedł  4 operacje, a kolejna czeka go w styczniu 2020 roku. Chłopiec jest codziennie rehabilitowany oraz nosi protezę prawej ręki.Podjęliśmy następujące działania, aby pomóc Kubusiowi w jego kosztownym leczeniu i rehabilitacji:

- Akcja nakrętkowa "Nakręć się i pomóż Kubusiowi"Przekazaliśmy rodzicom chłopca 5 worków zakrętek. Nasi uczniowie, w dalszym ciągu systematycznie zbierają plastikowe nakrętki dla Kubusia!

- Charytatywny Kiermasz Słodkich Babeczek Muffinek pn. „Zasmakuj w tym co DOBRE” . Kiermasz zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ uzbieraliśmy kwotę 1320,76 zł. Cały dochód z akcji został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Kubusia Dąbrowskiego. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą”.

- Akcja "Kartka dla Kubusia"Wszyscy kibicujemy chłopcu w jego walce o zdrowie, dlatego tak wielu uczniów wykonało dla niego piękne kartki z życzeniami. Mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawi Kubusiowi dużo radości.

- Akcja "Podaruj Kubusiowi 1% "Wolontariuszki rozdały w szkole ulotki informujące o możliwości przekazania 1% przez osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym w ramach rocznego zeznania podatkowego PIT ze wskazaniem Kubusia Dąbrowskiego.

- Ulotki, które podarowała Szkole Pani Anna - mama Kubusia, otrzymali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi,  jak również rodzice za pośrednictwem swoich dzieci, a naszych uczniów. Liczymy na duży odzew dorosłych i wsparcie Kubusia 1%Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas w roku. Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze, zarówno dla darczyńców, jak i  Kubusia oraz jego Rodziny.


inf.: SP nr 1 w Starej Wsi

 

Tagi: ,