"Bohaterowie Starej Wsi - co o nich wiemy?"

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi 

serdecznie zaprasza

w dniu 14 sierpnia (środa) 2019 r. o godz. 1700  do Biblioteki Publicznej w Starej Wsi na spotkanie z cyklu „Limanowianie znani i nieznani”   z dr Elżbietą Ciborską  pt.: „Bohaterowie Starej Wsi– co o nich wiemy?”

 

Elżbieta Ciborska - doktor nauk humanistycznych, dziennikarka, medioznawczyni, animatorka kultury i aktywności społecznej. Limanowianka, związana rodzinnie  z tym miastem,  ale przede wszystkim z Mordarką, Starą Wsią i innymi miejscowościami.  Mieszka w Warszawie. Uprzednio wykładowczyni kilku uczelni.  Jako etatowa dziennikarka PAP współtworzyła pierwsze serwisy ekonomiczne dla gospodarki rynkowej. Uprawia publicystykę we współpracy z mediami,  m. in. z „Echem Limanowskim”. Autorka opracowań, artykułów naukowych, esejów w dziełach zbiorowych, a także kilkunastu książek, w tym   Leksykonu polskiego dziennikarstwa i Księgi limanowian.  Zafascynowana biografistyką,  pisze biogramy, w tym dla Redakcji Polskiego Słownika Biograficznego PAN.

 

Stara Wieś to miejscowość o ogromnych tradycjach i dorobku, którą tworzyli  i tworzą wybitni Rodacy.

 

Dr Ciborska omówi najważniejsze postacie, które wniosły ogromny wkład w budowanie lokalnej społeczności - „Małej Ojczyzny”.  

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Tagi: ,