„Razem na Święta” - wolontariat w SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi

 „Razem na Święta”  - wolontariat w SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi - zdjęcie główne

Cała społeczność szkolna z ogromnym zaangażowaniem włączyła się w ogólnopolską akcję „Razem na Święta”, pod patronatem MEN. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas od ponad 6 lat z ogromnym zapałem, systematycznie rozbudzają i pogłębiają ideę wolontariatu wśród uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, swoich rodzin, a także mieszkańców Starej Wsi.

Mnóstwo osób entuzjastycznie odpowiada na nasze apele i otwiera swoje wielkie serca - wrażliwe na potrzeby drugiego człowieka. W szkole podejmowany jest szereg działań wolontariackich przez cały rok szkolny, lecz okres przedświąteczny jest zawsze wyjątkowy i refleksyjny. W oczekiwaniu na Boże Narodzenie wszyscy dzielimy się nadzieją i życzliwością z innymi ludźmi, ponieważ szczęście bierze się z tego co człowiek ma w duszy, a największą radość daje sprawianie radości innym - informują Organizatorzy.

W ramach podjętych działań przeprowadzono następujące przedsięwzięcia:
 
  • Charytatywny Kiermasz Słodkich Babeczek Muffinek „Zasmakuj w tym co DOBRE”,  który zakończył się ogromnym sukcesem, ponieważ uzbierano kwotę 2560 zł. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na rzecz Konrada Nawary. Pieniądze wpłacono na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”.
  • Akcja "Dzieci Dzieciom" zorganizowana wspólnie przez SKC oraz SU na rzecz wychowanków domu dziecka w Żmiącej . Akcja przebiegała dwutorowo: w pierwszej kolejności odbyła się charytatywna zbiórka miodu i słodyczy. Następnie świąteczny kiermasz pierników. Zebrane fundusze w wysokości 1000 zł. wpłacono na konto Dzieła Pomocy Dzieciom - Fundacja Ruperta Mayera, która patronuje Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Żmiącej.
  • Wolontariusze osobiście odwiedzali starsze i schorowane osoby z Parafii pw. Św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi, obdarowując ich rozmową oraz składając świąteczne życzenia zdrowia, radości i błogosławieństwa Bożego.
Uczestnicy akcji udowadniają, że każdy może złapać bakcyla pomagania innym i przenosić go z serca do serca, ponieważ najzwyklejsze dobre uczynki  zmieniają ludzi i świat wokół nas.
źródło: Gmina Limanowa
Tagi: ,