UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 Obchodzimy dziś uroczystość Wszystkich Świętych, w którą wspominamy tych, którzy przez swoje życie osiągnęli zbawienie. Kościół pragnie uczcić ich pamięć, a wiernym chce dać przykład do naśladowania, aby podążając ich śladem wzrastali w wierze oraz wytrwale dążyli do celu, jakim jest przebywanie z Bogiem w wiecznej radości.

Ks. prof. Jan Machniak z Krakowa podkreśla, że każdy uczeń Chrystusa jest wezwany do tego, aby osiągnąć pełnię szczęścia, wizję błogosławionych w niebie.

– W tym jednym dniu dziękujemy Bogu za tych, którzy nas poprzedzili na drodze do wieczności. Ten dzień jest też takim szczególnym wyrazem komunii, to znaczy jedności, pomiędzy Kościołem pielgrzymującym – tymi, którzy są jeszcze ciągle w drodze, a tymi którzy już osiągnęli szczęście wieczne w niebie. Dlatego ten dzień jest pełen światła, pełen takiej wielkiej radości, ponieważ patrzymy w niebo i widzimy, że niebo jest tym celem, który każdy może osiągnąć. Drogą do osiągnięcia tego szczęścia jest droga błogosławieństw – akcentuje ks. prof. Jan Machniak.

Jutro natomiast przypada Dzień Zaduszny, w którym wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli z tego świata a przebywają w czyśćcu. Modlimy się za zmarłych i odwiedzamy groby naszych bliskich.

źródło: Radio Maryja

Tagi: ,