Inauguracja roku szkolnego w nowym budynku szkoły w Siekierczynie I

 Inauguracja roku szkolnego w nowym budynku szkoły w Siekierczynie I - zdjęcie główne

Niecodzienne otwarcie nowego roku miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Siekierczynie. Rozpoczęcie roku szkolnego zbiegło się z oddaniem do użytku rozbudowanego budynku szkoły. 3 września w dzień uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego placówkę w jej nowej odsłonie, ze względu na specjalną okazję, przywitali więc nie tylko uczniowie i grono pedagogiczne, ale także liczne grono mieszkańców wsi.W szczególnym dla miejscowej społeczności dniu, kiedy wraz z rokiem szkolnym oddano do użytku nowy budynek szkoły licznie uczestniczyli zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji, dyrektorzy szkół gminnych oraz środowisk oświatowych. Całość uroczystości poprzedziła msza św. odprawiona przez ks. proboszcza parafii Kanina - Jana Rasia, po której wszyscy udali sie do budynku szkoły, gdzie miała miejsce okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów, specjalnie na świętowaną okazję.Wcześniej ks. Jan Raś dokonał poświęcenia nowego obiektu oraz nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przed wejściem do budynku.

Uczestników uroczystości nie kryjąc wzruszenia serdecznie przywitała dyrektor placówki - Wiesława Tudaj, wyrażając podziękowania szczególnie władzom gminy w osobach obecnych wójtów - Władysława Pazdana oraz Mariana Mąki za zrealizowanie zadania rozbudowy budynku szkoły, inwestycji jakże ważnej dla mieszkańców Siekierczyny I.

Życząc uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji jak najlepszych wyników w nauce oraz w nauczaniu wójt Władysław Pazdan zaznaczył, że na oddanym do użytku nowym budynku zadania związane z bazą oświatowo-sportową w Siekierczynie I się nie skończą, gdyż w niedługim czasie zaplanowano powstanie przy szkole nowego boiska wielofunkcyjnego. Nadmienił, że realizacja inwestycji to następny etap całościowego zadania rozbudowy szkoły w Siekierczynie I, realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.A przypomnijmy - rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie rozpoczęła się przed dwoma laty, a ze względu na wielkość zaplanowanych do wykonania zadań oraz związanych z tym środków finansowych prace wykonywane były etapowo. W ramach inwestycji przy starym budynku wybudowane zostało nowe "skrzydło" z salą gimnastyczną -  której do tej pory szkoła nie posiadała, jadalnią oraz salami dydaktycznymi. 
Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych, z czego 75% tej kwoty stanowiły środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
 w ramach całościowego projektu pn. "Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Limanowa w celu rozwiązywania zdiagnozowanych problemów i potrzeb społecznych", z którego zadania wykonanego w Siekierczynie I, realizowane będą również takie przedsięwzięcia inwestycyjne jak: przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Rupniowie Bednarkach wraz z przebudową boiska sportowego i zagospodarowaniem terenu, przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Kisielówce na działalność świetlicy wraz z zagospodarowaniem działki oraz modernizacja budynku domu kultury w Starym Rybiu. Wszystkie zadania to koszt ponad 7,2 mln złotych z dofinansowaniem dla całości w wysokości 75 % , tj. ponad 5,4 mln złotych.
 
źródło: Urząd Gminy Limanowa
                                              Galeria zdjęć, materiał filmowy Walenty Rusin
Tagi: ,