Spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu

  

Premier Mateusz Morawiecki został gorąco przywitany przez tłumnie zebranych mieszkańców Sandomierza. - Chciałbym, abyśmy w wyniku kampanii wyborczej byli numerem jeden. Dzięki temu w samorządzie będziemy mogli zmieniać Polskę na lepsze - zapowiedział szef rządu. Nawiązując do antypisowskiego "programu" wyborczego Platformy Obywatelskiej wskazał na zasadniczą różnicę między partiami. - My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy i za nią dziękujemy - powiedział Morawiecki.

Premier Morawiecki rozpoczął swoje przemówienie od wskazania, jakie są plany Prawa i Sprawiedliwości na najbliższy czas. - Chcemy zmieniać Polskę na lepsze - zapewnił.

- Chcemy ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej, przeznaczamy więcej środków na drogi lokalne - zapowiedział szef rządu. 

Premier wskazał zasadnicze różnice między programem wyborczym PiS, a programem - a raczej jego brakiem - PO.

- Kluczowe jest wejście w dyskusję na programy. Niech oni pokażą, jaki mają program. My chcemy się spierać na programy. A ich program to cofnąć wszystko, co my zrobiliśmy

- mówił premier.

- My się Polski nie wstydzimy, my Polskę kochamy, my za Polskę nie przepraszamy, my za Polskę dziękujemy

- zapewnił premier Morawiecki, co tłum przyjął z ogromną aprobatą. 

Premier przedstawił też program rządu PiS.

Jak dodał, "demokracja potrzebuje uczciwej, dobrej, merytorycznej opozycji. "Czekamy na taką opozycję" - zauważył.

Przypomniał też o wzroście wpływów do budżetu, jakie udało się osiągnąć w wyniku uszczelnienia podatku Ws

Premier zapewnił ponadto, że rząd PiS chce wprowadzić kolejne ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz zwiększyć budżet na budowę dróg lokalnych.

Będzie sześć razy więcej środków na drogi lokalne niż w czasach PO-PSL - oświadczył.

Wskazał, że oczekują tego wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Niezależna. pl

Powiat Limanowski reprezentowało blisko 40 osób, które powitały Premiera flagami związkowymi Solidarności Rolników Indywidualnych..Atmosfera spotkania była nacechowana postawą wdzięczności wobec dokonań obecnego rządu ale i nadzieją na realizację działań w zakresie ochrony produkcji rolnej polskiego rolnictwa. Nie przeszkodziły w tym zakresie próby zagłuszania spotkania z Premierem Mateuszem Morawieckim  przez  zwolenników opozycji rządzącej naszym krajem minionych latach a wiec koalicję PO i PSL. Nadzieje Polaków  na zmianę władzy dotyczy teraz samorządów. Zachodzi jednak pytanie czy lokalne struktury PiS będą w stanie wystawić  odpowiednio silnych kandydatów  zdolnych przebić tzw. „ lokalne sitwy” widoczne szczególnie w małych miejscowościach  sprawujące od lat kontrole w samorządach polegającym na zamkniętym układzie władzy skupiając tzw. "lokalne autorytety". 

                    

                                                                                                     Zdjęcia: Stefan Hutek

Tagi: ,