Pomagajmy Norbertowi

 

Podczas tegorocznych Dni Limanowej zbierane były pieniądze na leczenie chorego Norberta. Rodzina dziękuje wszystkim darczyńcom za pomoc i okazane wsparcie.

„Chciałabym gorąco podziękować panu Burmistrzowi Władysławowi Bieda oraz pani Dyrektor LDK Magdalenie Szczygieł-Smaga za możliwość przeprowadzenia kwesty do puszek podczas "Dni Limanowej 2018", aby wesprzeć leczenie mojego siostrzeńca Norberta Gumoli. Jednak przede wszystkim dziękuję mieszkańcom oraz przybyłym gościom, którzy wsparli naszą zbiórkę choćby najmniejszym datkiem. Podczas tych dwóch dni udało się zebrać aż 12 tysięcy złotych. Pokazaliście, że los drugiego człowieka nie jest Wam obojętny i dołożyliście cegiełkę do wielkiego muru, który budujemy, by ocalić Norberta. To dzięki Wam, w tym trudnym dla nas okresie, mamy siłę walczyć i mocno wierzymy w zwycięstwo, a w tej ciężkiej walce nie czujemy się osamotnieni. Miłym gestem wykazała się również delegacja z Niemiec, która zasiliła nasze konto kwota 300 euro. Dziękujemy! Na koniec nie mogłabym zapomnieć o wyrażeniu swojej wdzięczności wspaniałym wolontariuszom - dziękuję za Wasz cenny czas, zaangażowanie, dobre słowo i uśmiech. 
                                     Monika Correia, ciocia Norberta (również jedna z wolontariuszek)O Norbercie słów kilka…

Norbert w sierpniu skończy 12 lat. Jest wesołym i pozytywnym chłopcem, zapalonym hokeistą. Uwielbia spotkania towarzyskie, swoich znajomych i kolegów oraz grę na instrumentach. Ma dwóch młodszych braci – Szymonka i Oliwierka. Od 28 listopada po raz drugi w swoim życiu zaczyna walkę z chorobą nowotworową – neuroblastomą. 

Pierwszy raz chorował w wieku 4 lat, jego guz był zakwalifikowany do III stopnia dojrzałości choroby. Szpital w Prokocimiu stał się jego drugim domem na 8 miesięcy. Po wyleczeniu bardzo często wracał tam na badania, jednak z upływem czasu wydawało się, że choroba na zawsze zniknie z jego życia. Norbertowi udało się od nowa zacząć normalnie żyć, bez strachu. 
Niestety, pod koniec listopada 2017 roku, w trakcie corocznych badań kontrolnych w Prokocimiu padła niespodziewana, wręcz niemożliwa diagnoza: wznowienie choroby. 

Norberta zakwalifikowano do grupy wysokiego ryzyka i agresywnego leczenia obejmującego bardzo mocną chemioterapię, zabieg chirurgiczny, autoprzeszczep, radioterapię, kwasy i przeciwciała. „ Sprawowanie ciągłej opieki nad Norbertem całkowicie i na nowo zmieniło nasze życie prywatne jak i zawodowe. Koniecznością była częściowa rezygnacja z pełnoetatowej pracy zawodowej. Cały nasz czas i starania poświęcamy Norbertowi – on teraz tego bardzo potrzebuje. Tak czuje się najbezpieczniej. Na szczęście nie brakuje wokół nas ludzi dobrego serca, którzy wspierają nas w każdej potrzebie. Z góry dziękujemy za każde wsparcie finansowe, które będzie dla nas teraz ogromną pomocą” - mówią rodzice Norberta.

 


W tym momencie rodzina Norberta potrzebuje ok. 1,5 mln złotych na leczenie, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem.
 
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” pomaga w leczeniu – ratuje życie i zdrowie dzieci i osób chorych, niepełnosprawnych oraz wspiera dzieci cierpiące z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej.
Linki do fundacji:
https://www.kawalek-nieba.pl/norbert-gumola2 
http://www.siepomaga.pl/zycie-norberta 

 Pomagajmy …

Jeżeli los niebieskookiego, uśmiechniętego dwunastolatka, wzruszy jeszcze serca Limanowian, którzy nie mieli okazji wesprzeć akcji podczas Dni Limanowej,  prosimy o wpłaty na konto Fundacji „Kawałek nieba”, gdzie zbierane są środki na leczenie Norberta.


Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”

Tagi: ,