Różaniec Fatimski Biskupem Mirosławem Gucwą

 Modlitwa za Kościół w Afryce

Foto Marek Zych
 

W pierwszą sobotę sierpnia podczas nabożeństwa fatimskiego w bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej wierni i duchowni będą modlić się za Kościół w Afryce i w intencji biskupa Mirosława Gucwy, który od niedawna jest biskupem diecezjalnym diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.

W dniu 2 grudnia 2017 roku papież Franciszek mianował ks. Mirosława Gucwę biskupem w Afryce. Jest on tarnowskim misjonarzem pochodzącym z Pisarzowej koło Limanowej. Święcenia biskupie przyjął 11 lutego bieżącego roku obierając sobie jako zawołanie biskupie hasło „Dla mnie żyć to Chrystus”.

„Ciesząc się w tych dniach obecnością biskupa Mirosława w naszej diecezji pragniemy wraz z nim podziękować dobremu Bogu za dar jego święceń biskupich. Chcemy także otoczyć modlitwą wszystkie sprawy diecezji mu powierzonej” – napisał w specjalnym komunikacie do wiernych biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się w pierwszą sobotę sierpnia o godzinie 20.00 Mszą św. na placu sanktuaryjnym w Limanowej pod przewodnictwem biskupa Mirosława Gucwy, który potem poprowadzi procesję różańcową wokół limanowskiego rynku.

„Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie szczególnie mieszkańców ziemi limanowskiej i sądeckiej, a Was drodzy Diecezjanie proszę o modlitwę w intencji biskupa Mirosława i wspólnoty, której posługuje. Niech Matka Boża Bolesna wyprasza im wszelkie potrzebne łaski” – podkreśla bp Jeż.

 

zródło; Diecezja Tarnowska

Tagi: ,