Zapraszamy na weekend!

 

 

W nadchodzący weekend zachęcamy do wzięcia udziału w takich wydarzeniach kulturalnych jak: Dni Mszany Dolnej, Dni Limanowej, Festyn Parafialny w Podłopieniu oraz Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki w Słopnicach.

Miasto Mszana Dolna:

W dniach 21-22 lipca 2018r. odbędą się Dni Mszany Dolnej, które rozpocznie w sobotę turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna o godz. 9.00. W godz. 16.00 – 19.00 będzie miał miejsce przegląd zespołów weselnych. Następnie  zapraszamy na występ zespołu Future Folk, a po nim na dyskotekę, która zakończy się o godz. 2.00.

Niedziela 22 lipca to tzw. „biała niedziela”, ponieważ w godz. 9.00 – 13.00 na Rynku miasta będą miały miejsce badania diagnostyczne. Później, w godz. 11.00 – 13.00 nastąpi zjazd zabytkowych samochodów, które o godz. 13.00 przejadą na Stadion Miejski. W niedzielę odbędzie się również XI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Jerzego Żądło. Orkiestry przejdą z Rynku na Stadion Miejski w Mszanie Dolnej, gdzie zaprezentują swój repertuar od godz. 14.30 do 16.00. O godz. 16.30 przybyli goście będą mieli okazję posłuchać koncertu Sławomira, a od godz. 18.30 do 1.00 będzie zabawa taneczna z programem „Stare Nowe Najnowsze”.

Będą czynne również stoiska gastronomiczne oraz wesołe miasteczko, które będzie czekało na najmłodszych uczestników imprezy.

plakat

Miasto Limanowa:

Również w najbliższy weekend na placu przed Limanowskim Domem Kultury odbędą się Dni Limanowej. Na to wydarzenie kulturalne zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną dobrej zabawy.

W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się koncert „Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę”. Projekt ma na celu  aktywizację osób z niepełnosprawnościami w różnym wieku.

O godz. 18.15 nastąpi oficjalne otwarcie Dni Limanowej, którego dokona Burmistrz Miasta Limanowa oraz Przewodnicząca Miasta Limanowa, a także delegacje z sąsiednich gmin, powiatu oraz miast partnerskich.

Następnie będzie czas, które wypełnia koncerty gwiazd wieczoru, tj.: zespół No Brothers oraz  Doda, która wystąpi przed limanowską publicznością razem z zespołem Virgin.

W niedzielę program rozpocznie „Klaun w balonie” o godz. 15.00, który adresowany jest do dzieci. Również  w dalszej części programu, o godz. 16.45 będą miały miejsce koncerty piosenek dla dzieci „Wszystkie dzieci nasze są”. W międzyczasie odbędzie się koncert Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

Godz. 18.00 to czas, który poświęcony zostanie koncertowi Orkiestry Dętej „Echo Podhala”. Następnie, o godz.18.45 będzie koncert wokalistek „WOW 18” z Martą Florek,  a o godz. 19.30 będzie miał swój czas Zespół Góralsi, który tworzsześciu młodych muzyków, zafascynowanych kulturą górali białych. Oprócz muzyki folkowej grają również odpowiednio zaaranżowane covery utworów popularnych, co powoduje, że przy ich repertuarze świetnie bawią się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych i z każdej grupy wiekowej.

Później to występ Zespółu Lachersi, którzy zagrają nam tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. Po występie tego zespołu będzie pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka do godz.23.00.

Podczas Dni Limanowej miasto odwiedzą delegacje z zaprzyjaźnionych miast partnerskich, tj.: Wathlingen (Niemcy), Truskawiec (Ukraina), Dolny Kubin (Słowacja), Nagykallo (Węgry) oraz Kłodzko (woj.dolnośląskie). Goście wezmą udział w przygotowanym programie z okazji święta miasta. W sobotę w godzinach przedpołudniowych delegacje spotkają się z samorządowcami i radnymi w Urzędzie Miasta, by przy pomocy multimedialnych prezentacji, zaprezentować jak rozwijają się ich miasta i porozmawiać o współpracy. W godzinach popołudniowych goście uświetnią swoją obecnością uroczyste otwarcie Dni Limanowej, prezentując się na scenie przed limanowską publicznością.
plakat

Gmina Tymbark:

W przyszłą niedzielę 22 lipca o godz.16.00 rozpocznie się Festyn Parafialny w Podtopieniu, którego program obejmie:

 • 16.00 – Piosenki religijne: – Karolina Urbańska, Katarzyna Urbańska, Bernadeta Urbańska, Grzegorz Urbański.
 • 16.30 – Piosenki religijne wykonywane przez dzieci oraz gry i zabawy.
 • 17.00 – Zespół „Mali Jurkowianie”.
 • 18.00 – Zespół „NASI”.
 • 19.00 – Ćwiczenia fitness.
 • 20.00 – Losowanie nagród głównych.
 • 21.00 – Zabawa taneczna – Zespół „WATRA”.

 

Gmina Słopnice:

Najbliższe spotkanie w ramach VI Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki 2018”  odbędzie się 22 lipca w Słopnicach. W programie będą miały miejsce:

 • o godz. 16.00 – występ Zespołu Regionalnego Słopnicki Zbyrcok,
 • o godz. 16.30 – występ Zespołu Regionalnego Słopniczanie,
 • o godz. 17.00 – wręczenie Pucharu Wójta Gminy Słopnice w turnieju piłki nożnej,
 • o godz. 17.15 – występ Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca „Górale Łąccy”,
 • o godz. 18.00– festyn taneczny przy muzyce Zespołu „Promm”.

Ponadto będą liczne atrakcje dla dzieci oraz stoisko z potrawami przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Słopnicach.

 plakat

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach!

Oprac. na podst..:  www.mszana-dolna.eu , www.miasto.limanowa.pl, Limanowski Dom Kultury,

www.parafia.podlopien.plwww.slopnice.pl,

Fot.: www.mszana-dolna.euwww.miasto.limanowa.pl, 

www.slopnice.pl

 
Tagi: ,