Orkiestra dęta „Echo Podhala” zajęła II miejsce w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej

 

0
 
 

 

W niedzielę, 10 czerwca, Orkiestra Dęta „Echo Podhala” wzięła udział w XVIII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Laskowej. Działający przy Limanowskim Domu Kultury zespół pod kierownictwem Marka Michalika, zdobył II miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł w kategorii Orkiestr działających przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach. I i III miejsca w tej kategorii nie przyznano.

 

Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych jest cyklicznym wydarzeniem, które ma za zadanie popularyzację i zwiększenie zainteresowania formą muzyki wykonywaną przez orkiestry dęte. Ponadto występujące zespoły mają okazję nie tylko ze sobą rywalizować, ale przede wszystkim wymienić doświadczenia i nawzajem się od siebie uczyć.
W tegorocznym Przeglądzie wzięło udział 9 orkiestr, które oceniała komisja konkursowa w składzie: Leszek Mieczkowski, Leszek Łopalewski, Stanisław Stachoń. Łącznie na scenie wystąpiło 350 muzyków.

Orkiestra „Echo Podhala” oprócz zajęcia II miejsca, zdobyła również kwalifikację na 41. Festiwal  Orkiestr  Dętych  „ECHO TROMBITY” w Nowym Sączu, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca.

Gratulujemy!

 

Źródło: Limanowski Dom Kultury

Tagi: ,