Rysowali w "Mechaniku"

 We środę 7 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących czyli limanowskim "Mechaniku", odbyły się warsztaty z rysunku odręcznego dla gimnazjalistów, którzy chcieliby podjąć naukę w zawodzie technik architektury krajobrazu. Pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych powiatu limanowskiego przyjechało z opiekunami do "Mechanika" , aby spróbować swoich sił w rysunku odręcznym.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZSTiO - Pan Jan Skrzekut, który przywitał młodzież wraz
z opiekunami, a także prowadzących. Wykład na temat pracy architekta krajobrazu 
i możliwości zatrudnienia w sądeckiej firmie Park - M, prowadzili pracownicy działu projektów  - Pani mgr Żaneta Gargul, Pani mgr inż. Marlena Drewniak - architekt krajobrazu.  
W czasie wystąpienia pokazano młodzieży realizowane projekty i te przygotowywane jeszcze  przez architektów, pracujących w firmie Park-M.

Zajęcia warsztatowe z rysunku odręcznego przeprowadził dla młodzieży Pan dr inż. arch. Michał Uruszczak,  wykładowca w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji UR w Krakowie. Zebrana młodzież
z wielkim zaangażowaniem wykonywała swoje rysunki. Gimnazjaliści z zainteresowaniem słuchali cennych rad i wskazówek, udzielanych indywidualnie przez prowadzącego.

Na zakończenie warsztatów, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat.
Warsztaty zorganizowali nauczyciele ZSTiO - Monika Smaga - Bolsęga i Krzysztof Młynarczyk

Warto wiedzieć:

W powiecie limanowskim tylko w ZSTiO prowadzony jest nabór do czteroletniego technikum architektury krajobrazu.

W związku z poszukiwaniem  na rynku branżowym,  osób z praktycznymi umiejętnościami ogrodniczymi w zakresie zakładania i pielęgnacji upraw ogrodniczych, na rok szkolny 2018/2019 prowadzony jest w ZSTiO  po raz pierwszy nabór do  klasy I szkoły branżowej I stopnia (dawnej "zawodówki") w zawodzie ogrodnik.