11 lutego święcenia biskupie ks. Mirosława Gucwy - transmisja na facebooku

"Dla mnie żyć to Chrystus" – takie będzie hasło posługiwania nowego biskupa diecezji Bouar. W niedzielę, 11 lutego w Republice Środkowoafrykańskiej odbędą się święcenia biskupie ks. Mirosława Gucwy. Kapłan diecezji tarnowskiej od 1992 roku głosi Ewangelię w diecezji Bouar i jest zaangażowany w przywrócenie pokoju w tej części świata.

Na święceniach będzie obecna delegacja z diecezji tarnowskiej na czele z biskupem diecezjalnym Andrzejem Jeżem, który ma być jednym z konsekratorów. Nie zabraknie też miejscowych chorych, bo 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. – Na uroczystości zgromadzimy chorych i biednych. Ja ich nazywam vipami Kościoła, bo to są osoby najważniejsze w Kościele. Od ich modlitwy i cierpienia wiele zależy – mówi biskup nominat M. Gucwa.

Misjonarz od lat jest zaangażowany w dialog międzyreligijny, więc na święcenia biskupie przybędą też przedstawiciele kościołów protestanckich i muzułmanie.

Biskup nominat prosi swoją rodzinną diecezję o modlitwę. – Polecam się modlitwie. Tej modlitwy bardzo potrzebujemy, zwłaszcza o pokój – powiedział.

Transmisję ze święceń biskupich bpa Mirosława Gucwy przeprowadzi na swoim Facebooku o. Benedykt PączkaPoczątek w niedzielę, 11 lutego godz 8:30.

Tagi: ,