NOWOROCZNA GALA KONCERTOWA

 6 stycznia br. w Limanowej odbyła się Noworoczna Gala Koncertowa, dedykowana przez burmistrza - mieszkańcom miasta. Chociaż gala wyjątkowo z powodu remontu budynku Limanowskiego Domu Kultury, odbywała się na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3, nie ustępowała scenerii koncertowych sal widowiskowych.


Koncert, jak mówią uczestnicy, zorganizowany był z rozmachem. Dotyczy to zarówno bogatego programu artystycznego, jak również wprowadzającej w wyjątkowy nastrój dekoracji, różnorodności świateł oraz profesjonalnej sceny, z efektownym nagłośnieniem.

Wydarzenie, jak co roku, z pełną gracją i humorem poprowadził Pan Marian Wójtowicz. Gospodarz uroczystości, Burmistrz Władysław Bieda, wraz z życzeniami noworocznymi, zaserwował licznie zgromadzonej publiczności, za pośrednictwem multimedialnej prezentacji, wędrówkę przez 12 miesięcy minionego roku wraz ze wspomnieniem najważniejszych wydarzeń miejskich. Nie zabrakło też refleksyjnych życzeń, jakie popłynęły w imieniu radnych Rady Miasta,  z ust Pani Jolanty Juszkiewicz Przewodniczącej Rady Miasta Limanowa.Prawdziwą ucztę muzyczną zapewnili artyści - Orkiestra Wirtuozi Odessy „Tempi Moderni” oraz soliści i tancerze Narodowego Teatru, Opery i Baletu z Odessy, pod dyrekcją Wojciecha Mrozka. Z wielkim entuzjazmem scenicznym porwali widownię, w podróż do magicznego świata operetki, musicalu i filmu, gdzie rozbrzmiewały największe światowe szlagiery, najpopularniejsze i największe przeboje Króla Walca Johanna Straussa takie jak aria Adeli, czy aria Barinkaya „Wielka sława to żart”, duety wszechczasów m.in. „Usta milczą dusza śpiewa”, walce „Nad pięknym modrym Dunajem”„Wiedeńska krew”, polki „Trik Trak”„Grzmoty i błyskawice” oraz marsze Straussów. W pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć można było szelest długich sukien, miłosnych westchnień, czy burzliwych kinowych akcji. Dodatkowo publiczność wysłuchała arie i duety znanych musicali, a także specjalnie przygotowane fragmenty światowej muzyki filmowej.

Wypełniona po brzegi sala długo bisowała artystów, nie pozwalając zejść ze sceny. Dało się słyszeć słowa: było pięknie, było z rozmachem, więcej takich imprez…

GALERIA

 
 

Tagi: ,