Jubileuszowe kolędowanie!

    Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej 

w Limanowej zaprasza na koncerty kolęd i pastorałek.

Tegoroczne kolędowanie będzie miało wyjątkowy charakter. Chór rozpocznie je udziałem we mszy świętej świątecznej 26 grudnia w bazylice limanowskiej o godzinie 9:00. Podczas liturgii Chór CANTICUM IUBILAEUM pod dyrekcją Marka Michalika wystąpi wraz z Jadwigą Postrożną, utalentowaną śpiewaczką operową. Na organach towarzyszyć będzie Edyta Lachor - Mitkowska - wicedyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Limanowej.
 
28 grudnia o godzinie 19:00 limanowski chór mieszany wystąpi z koncertem kolęd w Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie. Zespół został zaproszony przez organizatorów do wykonania koncertu w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. W koncercie  weźmie udział także Martin Sturm - organista, improwizator i kompozytor z Niemiec, który będzie wykonywał improwizacje do polskich kolęd. Sturm komponuje utwory organowe, fortepianowe, chóralne i orkiestrowe oraz muzykę kameralną. Kilka jego dzieł organowych wykonano na międzynarodowych festiwalach. Na Uniwersytecie Muzycznym w Würzburgu uczy gry na organach liturgicznych
i improwizacji. „Sturm to fenomen. Prowokuje nowy sposób myślenia o muzyce, a nawet sztuce" - pisała gazeta "L'Eco di Bergamo".

Najważniejszym punktem tego sezonu kolędowego będzie występ Chóru Mieszanego CANTICUM IUBILAEUM 2 stycznia 2018 roku na Jasnej Górze. Dokładnie 2 stycznia 1998 roku odbyła się pierwsza próba chóru mieszanego, który założył organista i dyrygent Marek Michalik. Po dwudziestu latach od pierwszej próby wystąpi z modlitewnym śpiewem u stóp Czarnej Madonny. Będzie to inauguracja roku jubileuszowego Chóru CANTICUM IUBILAEUM.

Na Jasnej Górze chór weźmie udział w dziękczynnej Mszy św. o godz. 17:30 w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył będzie o. Nikodem Kilnar – Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych z ramienia Komisji Episkopatu Polski. Po Eucharystii o 18:30 chór wykona w bazylice jasnogórskiej  koncert Pokłon Jezusowi. Zabrzmią tradycyjne kolędy i pastorałki oraz znane na całym świecie pieśni bożonarodzeniowe. Wśród nich pojawią się także kompozycje specjalnie napisane dla limanowskiego chóru CANTICUM IUBILAEUM. Chórowi pod dyrekcją Marka Michalika towarzyszyć będą soliści :
dr Jadwiga Postrożna – mezzosopran, wychowanka chóru, a obecnie solistka Opery Wrocławskiej oraz mgr Marcin Wasilewski – Kruk – śpiewak i pedagog, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Przy organach zasiądzie Piotr Michalik, utalentowany organista, uczeń ostatniej klasy organów w Szkole Muzycznej II st. w Nowym Sączu, prywatnie syn dyrygenta chóru.

Tagi: ,