Umowa na 11,3 mln zł dofinansowania w rękach władz Miasta!

 

0
 
 

 

Mamy przyjemność poinformować, że dzisiaj w godzinach popołudniowych na Sali Narad w limanowskim magistracie na ręce Władz Miasta przekazana została umowa gwarantująca przyznanie unijnego dofinansowania w wysokości 11,3 mln zł. z przeznaczeniem na uporządkowanie transportu miejskiego.

Urząd Marszałkowski reprezentowała Przewodnicząca Sejmiku Urszula Nowogórska, Leszek Zegzda z Zarządu Województwa oraz Stanisław Pasoń Radny Województwa Małopolskiego.Projekt pn. „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, dotyczy organizacji niskoemisyjnego transportu miejskiego, tj. zakupu nowoczesnych autobusów, budowy dworca/zintegrowanego węzła przesiadkowego i przystanków oraz parkingów park&ride. W ramach tego przedsięwzięcia planowana jest m.in. budowa niewielkiego dworca – zintegrowanego węzła przesiadkowego, wraz z budynkiem poczekalni i usług komunikacyjnych, który ma być zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania przy zbiegu ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej. Oprócz tego, projekt zakłada stworzenie trzech parkingów typu park&ride, które umożliwiają pozostawienie własnego pojazdu i kontynuowanie podróży komunikacją zbiorową bez ponoszenia dodatkowych opłat.  Za pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego ma zostać sfinalizowany zakup pięciu niskopodłogowych autobusów elektrycznych lub zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG). Nowoczesne pojazdy miałyby realizować kursy w ramach komunikacji miejskiej. Miasto będzie je udostępniać przewoźnikom lub operatorom, którzy będą odpowiedzialni za realizowanie komunikacji. Dodatkowo projekt obejmuje modernizację przystanków wraz z montażem elektronicznych tablic świetlnych wyposażonych w system monitorowania pojazdów i informowania o spodziewanym czasie przyjazdu autobusu. 

Całkowity koszt projektu wynosi 14.416.894,99 zł, a wartość dofinansowania 11.351.609,72 zł, co stanowi 85% całości inwestycji. Projekt realizowany będzie w okresie od stycznia 2018 r. do grudnia 2019 r.

zródło: Miasto Limanowa

Tagi: ,