Medale Dei Regno Servire uroczyście wręczone

 Medale Dei Regno Servire uroczyście wręczone

 

Osoby zaangażowane w życie parafii diecezji tarnowskiej zostały nagrodzone medalem Dei Regno Servire.Wręczył je w katedrze biskup tarnowski Andrzej Jeż. W tym roku przyznano 76 medali. 

DEI  REGNO  SERVIRE  26 LISTOPADA  2017 ROKU

Kazimierz Babicz – parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Janina Babraj – parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach (należy do parafialnego oddziału Caritas, jest opiekunką Apostolstwa Modlitwy).

Stanisław Bańbor – parafia św. Alberta Chmielowskiego w Zgłobicach (wiceprzewodniczący parafialnej Rady Duszpasterskiej, prezes Stowarzyszenia „Dajmy Dzieciom Miłość”, bardzo zaangażowany w działalność charytatywną).

Alfreda Biel – parafia św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, jest także prezesem parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Eugeniusz Biel – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do grupy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Kazimierz Burzawa – parafia Narodzenia NMP w Borzęcinie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne, wspomaga parafię w wielu pracach gospodarczych i remontowych).

Janusz Cetnar – parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie (opiekun Domu Parafialnego im. Ojca Świętego Jana Pawła II, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Julian Cielec – parafia NMP Królowej Polski w Ostrowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Andrzej Dubiel – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, sprawuje obowiązki kościelnego, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i grupy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Kazimierz Dubiel – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Waldemar Dudczyk – parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu (od kilkunastu lat zaangażowany w działalność Ruchu Światło - Życie, od 33 lat należy do zespołu wokalno - instrumentalnego „AVE” przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu).

Antoni Durlak – parafia Wszystkich Świętych w Bobowej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, zelator Róży Różańcowej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, parafialnego oddziału Caritas i Chóru Parafialnego).

Mieczysław Dziadowicz i Anna Maria Szczepanik - Dziadowicz – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (bardzo zaangażowani w działalność Poradni Specjalistycznej ARKA Oddział Terenowy w Nowym Sączu).

Tadeusz Dzierwa – parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Stanisław Filipak – parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach (przez ponad 50 lat sprawował funkcję kościelnego w parafii Szerzyny, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Stanisław i Maria Galas – parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach (p. Stanisław od kilkudziesięciu lat należy do Chóru Parafialnego „Florentyna”; p. Maria jest bardzo zaangażowana w działalność parafialnego oddziału Caritas).

Maria Gierek – parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach (należy do Ruchu Światło - Życie, animowała w parafii grupę modlitewną „Wieczernik” i Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, przez wiele lat zaangażowana w duszpasterstwo więźniów w Zakładzie Karnym w Tarnowie - Mościcach).

Stefania Golińska – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od ponad 20 lat bardzo zaangażowana w działalność Poradni Rodzinnej).

Wanda Maria Grygiel – parafia św. Stanisława BM w Jodłowej (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, od wielu lat troszczy się o kaplicę dojazdową w Dębowej).

Władysław Horowski – parafia Nawiedzenia NMP w Nawojowej (od 25 lat troszczy się o kaplicę we Frycowej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Caritas, współorganizator akcji Kolędników Misyjnych, od 30 lat uczestniczy w Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę).

Stanisława Janusz – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (prowadzi kronikę parafialną, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Krystyna Jarska – parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Caritas, jest zelatorką Róży Różańcowej i liderką grupy Wspólnoty Krwi Chrystusa, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Stanisław Jędrzejczyk – parafia św. Alberta Chmielowskiego w Zgłobicach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne, Król Bractwa Kurkowego w Tarnowie).

Józef i Matylda Jodłowscy – parafia św. Marcina Biskupa w Czarnym Potoku (bardzo zaangażowani w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).

Barbara Kołodziej – parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku - Słotwinie (wiceprzewodnicząca parafialnego oddziału Caritas, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Chóru Parafialnego, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Stanisław Król – parafia św. Marcina Biskupa w Czarnym Potoku (bardzo zaangażowany w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, wiceprezes tegoż oddziału).

Stanisława Król – parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, jest liderką grupy Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, zelatorką Róży Różańcowej i inicjatorką Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Józefa Kubala – parafia Matki Bożej Anielskiej w Bielczy (bardzo zaangażowana w działalność parafialnego oddziału Caritas).

Antoni Kuropatwa – parafia Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach (przez wiele lat należał do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich).

Andrzej Kuta – parafia Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej (zastępca przewodniczącego parafialnej Rady Duszpasterskiej, należy także do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).

Bożena Kwitowska – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, była prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Janina Lachcik – parafia Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (inicjatorka i animatorka Kół Koronkowych przy Bazylice Mniejszej w Limanowej, należy do Róży Różańcowej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Grupy Biblijnej i Grupy Brewiarzowej).

Maria Lebdowicz – parafia Narodzenia NMP w Piwnicznej - Zdroju (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, Grupy Biblijnej i Bractwa Żywego Różańca, autorka kilku publikacji o parafii w Piwnicznej - Zdroju).

Janina Łuszczewska – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od ponad 20 lat bardzo zaangażowana w działalność Poradni Rodzinnej).

Władysław Majcher – parafia NMP Królowej Polski w Ostrowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Jolanta Marcisz – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od blisko 20 lat prowadzi Poradnię Rodzinną, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Maria Masternak – parafia św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Agnieszka Maślanka – parafia Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnego oddziału Caritas).

Jacek i Dorota Mazur – parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie (p. Jacek należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne; p. Dorota należy do parafialnego oddziału Caritas, jest zelatorką Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Marian Michalik – parafia Narodzenia NMP w Piwnicznej - Zdroju (od 25 lat nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, zaangażowany w pomoc ludziom chorym i cierpiącym).

Jolanta Michałek – parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu (bardzo zaangażowana w życie parafialne, należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Agata Mitro – rektorat Macierzyństwa NMP w Leluchowie (należy do Rady Duszpasterskiej i oddziału Caritas w rektoracie Leluchów, jest przewodnikiem w kościele – dawnej cerkwi w Leluchowie, założycielką i zelatorką Róż Różańcowych).

Anna Moszycka – parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu (od 31 lat należy do zespołu wokalno - instrumentalnego „AVE” przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, współpracowała m.in. z zespołem „Promyczki Dobra”, organizator Integracyjnego Festiwalu Piosenki).

Elżbieta Mróz – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (przez ponad 30 lat była bardzo zaangażowana w działalność Poradni Rodzinnej i duszpasterstwo małżeństw).

Urszula Niedzielska – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Caritas, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Teresa Nizińska – parafia Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (przez 30 lat prowadziła Poradnię Rodzinną w Limanowej, należy do Wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło - Życie).

Maria Olchawska – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (należy do parafialnego oddziału Caritas, parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnej Rady Duszpasterskiej, prowadzi Klub Seniora, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Teresa Pach – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od 26 lat prowadzi Chór Parafialny „Immaculata”).

Bronisława Papież – parafia św. Alberta Chmielowskiego w Zgłobicach (od 40 lat jest kucharką i gospodynią na plebanii, najpierw w parafii Słopnice, a obecnie w parafii Zgłobice).

Franciszek Pikul – parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i Róży Różańcowej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Krystyna Podwika – rektorat Macierzyństwa NMP w Leluchowie (należy do oddziału Caritas w rektoracie Leluchów, jest przewodnikiem w kościele – dawnej cerkwi w Dubnem).

Kazimierz Sady – parafia św. Wawrzyńca Męczennika w Wojniczu (należy do parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Andrzej Sasak – parafia Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie – (zastępca przewodniczącego parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Piotr i Jadwiga Sekuła – parafia św. Michała Archanioła w Żeleźnikowej (od 27 lat otaczają troską i wychowują niepełnosprawne dziecko, zaangażowani w życie parafialne).

Irena Sikora – parafia św. Antoniego Opata w Męcinie (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Jan i Lucyna Skórka – parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej (bardzo zaangażowani w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej; p. Jan jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej i należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Henryk Solak – parafia Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).

Kazimierz Sowiźrał – parafia św. Prokopa Opata w Jadownikach (od 47 lat jest organistą w parafii w Jadownikach).

Władysław Stachoń – parafia św. Marcina Biskupa w Czarnym Potoku (bardzo zaangażowany w działalność parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).

Maria Szczepankiewicz – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (wiceprezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, inicjatorka Klubu Seniora).

Zdzisław Sznajder – parafia Narodzenia NMP w Borzęcinie (bardzo zaangażowany w życie parafialne, wspomaga parafię w wielu pracach gospodarczych i remontowych).

Roman Śmietana – parafia św. Małgorzaty w Dębnie (od wielu lat bardzo zaangażowany w życie parafialne, aktywnie działał na rzecz budowy i funkcjonowania kaplicy w Jastwi).

Katarzyna Śmigowska – parafia św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i Stowarzyszenia Najdroższej Krwi Pana Jezusa, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Edward Średniawa – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Kazimierz Świerczek – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach  (inicjator sprawowania nabożeństw przy kaplicy w Lisionkach, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Henryk Toporkiewicz – parafia Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach (od 40 lat jest organistą  w parafii Ciężkowice, prowadzi także Chór Parafialny).

Andrzej Trybulski – parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, autor licznych projektów graficznych i architektonicznych dla Kościoła w Polsce, dla diecezji tarnowskiej oraz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie).

Maria Wanatowicz - Kłusek – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (autorka wielu artykułów o Madonnie Krużlowskiej, prowadzi kronikę parafialną, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Anna Wąż – parafia Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej (należy do parafialnego oddziału Caritas, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Stanisław i Małgorzata Wiatr – parafia Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach (p. Stanisław jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej, był prezesem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej; p. Małgorzata od wielu lat jest doradczynią w Poradni Rodzinnej).

Krystyna Wolak – parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu (bardzo zaangażowana w działalność Poradni Specjalistycznej ARKA Oddział Terenowy w Nowym Sączu, wiceprezes Oddziału Terenowego Stowarzyszenia ARKA w Nowym Sączu, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej).

Marianna Zapart – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (wiceprzewodnicząca parafialnego oddziału Caritas, inicjatorka wielu akcji charytatywnych).

Halina Ziemianek – parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu (od ponad 20 lat bardzo zaangażowana w działalność Poradni Rodzinnej, należy także do Chóru Parafialnego).

Jan Zygmunt – parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu (współzałożyciel i kierownik artystyczny – dyrygent zespołu wokalno - instrumentalnego „AVE” przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, kapelmistrz orkiestr dętych).

Krzysztof Zygmunt – parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu (od 32 lat należy do zespołu wokalno - instrumentalnego „AVE” przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu, oblat św. Benedykta w Tyńcu).

DEI  REGNO  SERVIRE – 17 grudnia 2017 roku

Wręczenie medalu w parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu:

Wojciech Czepiel – parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (przez 25 lat kierował budową kościoła parafialnego, plebanii oraz budynku gospodarczego w parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Mielcu, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

zródło: Diecezja Tarnowska

Tagi: ,