25 edycja Powiatowego Turnieju Szachowego

 24 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej im. J. Piłsudskiego odbyły się Turniej Szachowy Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Limanowskiego

Punktualnie o godzienie 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 zebrali się miłośnicy "królewskiej" gry w szachy. Młodzież rywalizowała o mistrzostwo powiatu limanowskiego szkół ponadgimnazjalnych. 

Na początku rozgrywek głos zabrała Dyrektor Szkoły Joanna Rudek, która przywitała wszystkich gości i uczestników . Następnie głos zabrał Starosta Limanowski Jan Puchała "Powszechnie wiadomo, że szachowe rozgrywki mają wiele dobroczynnych walorów edukacyjnych. Ta „królewska gra” zachęca do logicznego myślenia, wpływa na kreatywność, a przy tym wymaga opanowania, cierpliwości i uważnej obserwacji. Dlatego cieszy nas fakt, że na terenie Powiatu Limanowskiego uczniowie mogą aktywnie uczestniczyć w turniejach szachowych ćwicząc swoją sprawność intelektualną i osobowość" . Na ręce organizatorów Starosta Limanowski Jan Puchała wraz z Wicestarostą Limanowskim Mieczysławem Urygą przekazli życzenia z okazji jubileuszowej edycji turnieju - "Państwa praca widoczna jest w osiągnięciach edukacyjnych młodzieży, dlatego w sposób szczególny doceniamy ogrom pracy i zaangażowania jaki wkładacie w kształtowanie tych pozytywnych cech w uczniach,poprzez organizację już po raz 25 Turnieju Szachowego. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu osobistym oraz by wszelkie podejmowane przez Państwa działania przyniosły oczekiwane rezultaty" - mówił Wicestarosta. 

  

 

Podczas spotkania w imieniu Zarządu Polskiego Związku Szachowego Wicedyrektor MOS Felik Piwowar oraz FIDE Arbiter Ryszard Ewert wręczyli Honorowe Odznaki które za działania na rzecz sportu szachowego otrzymali : 

Srebrną Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego : 

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej Joanna Rudek

 - Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego: 

Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga

Wicedyrektor Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej Lucyna Pajor

 zródło:Powiat Limanowski

 
Tagi: ,