Relacja VIDEO koncertu zespołu WIARYGODNI

 W sobotę 16 września miał miejsce w Bazylice Limanowskiej koncert zespołu Wiarygodni. Prezentujemy materiał filmowy z koncertu. Głównym  artystą był MARCIN JAJKIEWICZ - Wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy, Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wokalista zespołu Button Hackers z którym w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon Quintet”. Obecnie śpiewa gościnnie w programie „Jaka to melodia?” w TVP 1.

Świadectwo swojej wiary złożył Jan Budziaszek.Od 1965 związany na stałe z zespołem Skaldowie. Od 1979 współpracuje z zespołem swingowym „Playing Family”. Następnie grał z Jarosławem Śmietaną w grupie Extra Ball, w Kwartecie Tomasza Stańki, współpracował z Marylą Rodowicz i grupą Pod Budą, oraz z New Life’m.

Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jamboree, Bratysława, Berkeley, Reno. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji.

Jest świeckim rekolekcjonistą i autorem książek, w tym m.in.: „Dzienniczek perkusisty (część 1)”, „Dzienniczek perkusisty (Część 2)”, „Dzienniczek perkusisty - Odkrycie Ameryki”, „Królewska Droga Krzyża”, „Jan Budziaszek i Jacek Zieliński - Wielkich Polaków Modlitwy za ojczyznę”, oraz kilku książek wydanych w postaci kasety, m.in. „Jan Budziaszek zaprasza do różańca”, „Do nieba idzie się”, „Medjugorski różaniec”, „Królewska droga krzyża”.

Pomysłodawca koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

29 czerwca 2006 został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

zdjęcia, materiał filmowy: Stefan Hutek

 

Tagi: ,