Koncert Wiarygodni

 

Maryja objawia się dzieciom, uśmiechem darzy, choć smutek i troska przebija z twarzy."

Godz. 19:00 – Koncert zespołu Wiarygodni z udziałem Marcina Jajkiewicza i Jana Budziaszka.

WIARYGODNI – to grupa ludzi, których połączyła pasja, chęć tworzenia oraz pragnienie doświadczania Boga we wspólnocie. W swoich kompozycjach przedstawia historię człowieka, który podczas życiowej podroży odkrywa Boga w ludziach i wydarzeniach. W utworach tych odnaleźć można: gospelowe pieśni chwały, romantyczne utwory popowe, liryczne ballady, a także elementy muzyki filmowej, latynoskiej czy improwizowanej.

W ubiegłym roku zespół nagrał płytę „Pozytywnie” na której znalazły się ich autorskie kompozycje oraz nowe aranżacje popularnych pieśni chwały. W nagraniach gościnnie wzięli udział: Marcin Jajkiewicz (wokal), Tomasz Majewski (perkusjonalia) oraz Marta Mierzejewska (chórki), zaś realizację nagrania i mix wykonał Dariusz Leonowicz. Autorem słów do 2 utworów jest ks. Rafał Kamiński.

Koncerty zespołu „Wiarygodni” są świadectwem spotkania Boga i jego uwielbieniem wyrażonym energiczną muzyką. Pan obdarza radością tych, którzy mu ufają, zatem „Nie bój się chodzenia po morzu, Bóg za rękę prowadzi Cię!” :-)

Słowem: TOTALNE UWIELBIEBIE!!!

 

MARCIN JAJKIEWICZ - Wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy, Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wokalista zespołu Button Hackers z którym w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon Quintet”. Obecnie śpiewa gościnnie w programie „Jaka to melodia?” w TVP 1.

 

JAN BUDZIASZEK - Od 1965 związany na stałe z zespołem Skaldowie. Od 1979 współpracuje z zespołem swingowym „Playing Family”. Następnie grał z Jarosławem Śmietaną w grupie Extra Ball, w Kwartecie Tomasza Stańki, współpracował z Marylą Rodowicz i grupą Pod Budą, oraz z New Life’m.

Uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych: Norymberga, Jazz Jamboree, Bratysława, Berkeley, Reno. Szacuje się, że zagrał ponad 5000 koncertów. Nagrał 30 płyt, jest ponadto autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji.

Jest świeckim rekolekcjonistą i autorem książek, w tym m.in.: „Dzienniczek perkusisty (część 1)”, „Dzienniczek perkusisty (Część 2)”, „Dzienniczek perkusisty - Odkrycie Ameryki”, „Królewska Droga Krzyża”, „Jan Budziaszek i Jacek Zieliński - Wielkich Polaków Modlitwy za ojczyznę”, oraz kilku książek wydanych w postaci kasety, m.in. „Jan Budziaszek zaprasza do różańca”, „Do nieba idzie się”, „Medjugorski różaniec”, „Królewska droga krzyża”.

Pomysłodawca koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który odbywa się corocznie wieczorem w dniu Bożego Ciała w Parku Sybiraków w Rzeszowie.

29 czerwca 2006 został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Tagi: ,