Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

 Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji”

 

Po raz pierwszy w diecezji tarnowskiej odbędą się rekolekcje dla osób, które mają doświadczenia związane z aborcją. To propozycja nie tylko dla kobiet, ale też ojców, rodzeństwa takich dzieci, osób, które zmusiły do zabiegu czy personelu medycznego. Uczestnikom zapewniona jest dyskrecja, bo organizatorzy nie podają do publicznej wiadomości nawet miejsca tych rekolekcji. W spotkaniu mogą uczestniczyć także osoby niewierzące.

Do Tarnowa przyleciała z USA siostra Maksymiliana Kamińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W Chicago prowadzi ona poradnię po aborcji „Rachel”. W ciągu czterech lat z pomocy skorzystało ok. 145 osób, które mają polskie korzenie.  

- Do poradni przychodzą najczęściej osoby, u których „pęka” to napięcie po latach, kiedy cierpienie jest nie do zniesienia. Czasami może to być po 30, 40 latach. Najstarszą pacjentkę miałam w wieku 83 lat, która dokonała pięciu aborcji. Dla niej największym cierpieniem była kwestia co się dzieje z tymi dziećmi- opowiada siostra.

Siostra Maksymiliana będzie jedną z prowadzących rekolekcje na terenie diecezji tarnowskiej. Jak dodaje, każdy przypadek jest indywidualny, bo aborcja rzutuje na całe życie. „Najważniejsze, żeby kobieta się otworzyła, żeby nie bała zmierzyć się z tym problemem. To wszystko doprowadza później, żeby sobie wybaczyła. Pomóc można sobie odbudowując też ukrytą relację z tym dzieckiem” – mówi siostra psycholog.

Rekolekcje są organizowane pod patronatem Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Do dyrektora ks. Artura Ważnego także zgłaszają się osoby, których ten problem dotyczy. „Niedawno miałem rozmowę z mężczyzną, który po 20 latach dojrzał do świadomości, że trzeba coś z tym zrobić. Nosił w sobie ten ciężar i wypierał ten problem. Kiedyś dał pieniądze na dokonanie zabiegu aborcji” – dodaje.

Kapłan podkreśla, że czasami wyrzuty sumienia pojawiają się bardzo szybko. „Pamiętam sytuację, kiedy w nocy zadzwoniła kobieta, która zażyła tabletkę dzień po.  Wyrzuty sumienia miała już po godzinie. Modliliśmy się razem przez telefon, żeby Bóg uratował to dziecko. Następnego dnia przyjechała do mnie z chłopakiem i modliliśmy się razem. Bóg uratował to dziecko i je chrzciłem” – opowiada.

Rekolekcje „Uzdrowienie po aborcji” odbędą się od 4 do 6 sierpnia. Ponadto od 11 do 13 sierpnia zostają zorganizowane rekolekcje dla rodziców, którzy stracili swoje dziecko wskutek poronienia. Zapisy przyjmuje siostra Małgorzata – nr tel. 730 278 555.

zródło: Diecezja Tarnowska

 

Rekolekcje

Tagi: ,