9. Wyścig Górski Limanowa: 103 zgłoszenia, bolidy, Lamborghini i… fiat 126p

 AMK Limanowa – organizator 9. Rundy FIA EHC – FIA Mistrzostw Europy w Wyścigach Górskich oraz 5. i 6. Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski opublikował listę zgłoszeń do imprezy, która odbędzie się w najbliższy weekend, tj. w dniach od 14 do 16 lipca 2017r. Na liście zgłoszeń znalazło się 193 zawodników z 8 państw. 47 z nich klasyfikowanych będzie w mistrzostwach Europy,82 zawodników zgłosiło się w GSMP.

Najwięcej kierowców to oczywiście Polacy, na liczącej 5493 m trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą zobaczymy także 10 Czechów, 8 Włochów ( ich park serwisowy będzie miał rekordową długość ponad 50 metrów), 4 Francuzów, 2 Austriaków, 2 Słowaków, 1 Szwajcar i 1 kierowca z Republiki Kosowo.

Na starcie do sobotnich treningów i niedzielnych podjazdów wyścigowych pojawi się cała czołówka FIA EHC. Po 8 Rundach serialu w kategorii 2 Competition (bolidy) pierwsze miejsce zajmują ex quo Christian Merli (IT, rekordzista trasy z czasem 1:55,413) i wielokrotny mistrz Europy Simone Faggioli (IT), którzy mają po 125 punktów. Na miejscu trzecim na razie znajduje się Lukas Vojacek(CZ). Kategoria 1 Production czołówka to kolejni kierowcy, których zobaczymy w Lmanowej: prowadzący Tessitore (AUT 85 pkt), drugi Tomas Vavrinec (CZ 82,5 pkt) i trzeci Lukas Vojacek (CZ 80,5 pkt).

Sobotnie podjazdy dla klasyfikowanych w FIA EHC będą oficjalnymi treningami, zaś dla GSMP będzie to 5 Runda. W polskiej klasyfikacji generalnej  prowadzi Dubai (65 pkt), miejsce drugie to Waldemar Kluza (60 pkt), trzeci jest Roman Baran (35 pkt). Grupa N to prymat Rafała Serafinowicza, zaś wśród kierowców samochodów historycznych lideruje Wojciech Subocz. Niedzielne starty to Rundy zarówno FIA EHC jak i GSMP.

Kibice, którzy nie będą mogli śledzić zmagań na miejscu, będą mieli szereg możliwości oglądania imprezy w TVP i na ekranach komputerów. W sobotę i w niedzielę relacje z imprezy pojawiać się będą na antenach ogólnopolskiej TVP3 i regionalnej TVP3 Kraków, obraz z rozmieszczonych na trasie kamer będzie dostępny na stronie wyścigu www.wysciggorski.pl, gdzie także będą dostępne wyniki online. Tegoroczną nowością będzie radio wyścigowe - Race Radio nadawać będzie na częstotliwości 100,3 FM. Zaś mieszkańcy Limanowej będą mogli obserwować wyścig na umieszczonym przez Urząd Miasta w rynku telebimie.

To nie koniec przygotowanych przez organizatorów atrakcji. W sobotę na limanowskim rynku rozstawi się Pit Stop: specjaliści z Profi Auto bezpłatnie dokonywać będą przeglądów stanu technicznego aut. Jeżeli dopisze pogoda, nad głowami kibiców swoje umiejętności zaprezentuje grupa paralotniowa, szczęśliwcy będą mogli zasiąść na prawym fotelu Fiata 124 Abarth i w roli pasażera kierowcy rajdowego przejechać się po trasie wyścigu.

W przerwach pomiędzy podjazdami kibice i dziennikarze będą mogli skorzystać z kursujących wahadłowo po trasie wyścigu  autobusów, podstawionych przez partnera imprezy PKS Pasyk & Gawron.

AMK Limanowa w tym roku zaprosiła do współpracy DKMS. Wykorzystując ogromną frekwencję kibiców (ponad 20 tys. przez dwa dni w 2016), wolontariusze zachęcać będą do rejestrowania się w bazie dawców szpiku; w ten sposób wyścigowi kibice będą mogli pomóc osobom dla których przeszczep szpiku jest szansą na odzyskanie zdrowia.

Tagi: ,