Stolica: 35 tys. osób na rekolekcjach na Stadionie

 

Stolica: 35 tys. osób na rekolekcjach na Stadionie

Stolica: 35 tys. osób na rekolekcjach na Stadionie - niezalezna.pl
foto: twitter.com/SMBCZ

35 tys. osób zgromadziły rekolekcje "Jezus na stadionie" z udziałem o. Johna Bashobory. Spotkanie na Stadionie Narodowym w tym roku połączone z celebracją Złotego Jubileuszu Odnowy Charyzmatycznej. Gościem tegorocznej edycji był o. John Bashobora z Ugandy, znany rekolekcjonista i charyzmatyk. - Może niektórzy przyszli tu z listą rzeczy, które chcą od Boga dostać; to nie jest dobra modlitwa; jesteśmy tu, żeby uwielbiać Boga - mówił o. Bashobora.

O. John Bashobora to - jak określili go organizatorzy wydarzenia - "charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który ma zdolność przekładania Pisma Świętego na życie codzienne". Spotkanie z nim odbywa się na warszawskim Stadionie PGE Narodowy. Hasłem tegorocznej edycji rekolekcji jest fragment Psalmu 89 "Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza".

W czasie konferencji rekolekcyjnej o. Bashobora prosił dziennikarzy i fotoreporterów, by nie robili mu zdjęć. "Nie róbcie zdjęć malutkiemu Bashoborze, zróbcie zdjęcie uczestnikom rekolekcji, to oni są ważni, to w nich jest obraz Boga" - prosił."Bóg nie patrzy na nas jako na katolików, muzułmanów, protestantów, buddystów. Bóg patrzy na nas jak na swoje dzieci, jak na swoją rodzinę. I jak w każdej rodzinie dzieci w różny sposób podchodzą do swojej mamy i swojego taty, ale Bóg patrzy na nas tak samo" - mówił.

"Bóg nie czeka na nasze błędy po to, by nas ukarać" - zaznaczył. "On kocha każdego z nas na tym etapie, na którym jest. Jesteśmy tutaj, by przekonać się, że Bóg kocha nas osobiście, uczy nas, jak mieć z nim intymną, osobistą relację. To ta relacja powoduje stałą przemianę naszego życia" - zaznaczył o. Bashobora.

Głos zabrał też biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, który zaznaczył, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. "Jezus mówi, że wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy. Trwajmy w modlitwie, prosząc o zwycięstwo Bożego Miłosierdzia nad nami, nad naszą diecezją i całą ojczyzną" – powiedział bp Solarczyk.

Wydarzenie zaplanowano na 13 godzin. Rekolekcje rozpoczęła modlitwa różańcowa poprowadzona przez paulinów z Jasnej Góry. Około godz. 9 bp Solarczyk w asyście ojców paulinów wprowadził na płytę stadionu kopię ikony Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po Polsce. Na rekolekcje przybyło ok. 300 kapłanów z Polski i zagranicy, którzy spowiadali przez czas trwania rekolekcji. Organizatorzy wielokrotnie zachęcali do wznoszenia dłoni w trakcie modlitwy, tańca i śpiewu.

Rekolekcje "Jezus na stadionie" odbywają się po raz piąty - trzeci w Warszawie, dwa razy zostały zorganizowane w Licheniu. Pierwsza edycja w 2013 r. zgromadziła 58 tys. ludzi. Organizatorem wydarzenia jest kuria warszawsko-praska. W spotkaniu mógł uczestniczyć każdy, kto się zapisał i opłacił swój udział.

Zobacz "Jezus na Stadionie" 2017:
 
 
zrodło:Niezależna.pl
 
 
Tagi: ,