7 kwietnia wyruszy Ekstramalna Droga Krzyżowa

Tuż przed Niedzielą Palmową - w piątek wieczorem, 7 kwietnia - z wielu miejsc po raz kolejny wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie tras jest więcej i rokrocznie zwiększa się liczba uczestników tego duchowego przeżycia.

To zadziwia, bo przecież podobno stajemy się wygodni i niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny. A tymczasem ta forma duchowego przeżycia, mimo iż niezwykle forsowna, jest niezwykle popularna.  Nocna wędrówka jest doskonałą okazją, aby zmierzyć się z własnymi słabościami, ale jest czasem, aby  poddać refleksji to, na co brakuje nam czasu podczas codziennego zabiegania. W czasie długiej, bo ponad 40 kilometrowej wędrówki można doświadczyć samotności na wzór tej, którą odczuwał Jezus. Nie da się ukryć, że EDK wymaga ducha walki z samym sobą i trudnościami, a przede wszystkim wewnętrznej odwagi. Każdy uczestnik wyrusza na osobistą wędrówkę, która odbywa się w nocy, w trudnych warunkach, w  milczeniu.
 


W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, jednak najdłuższą tradycję ma ta, która wyrusza z Tymowej do Limanowej.
 
- Już po raz czwarty wyruszymy do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej - mówią organizatorzy EDK Tymowa-Limanowa. - W tym roku przygotowane zostały trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. W zeszłorocznej EDK wzięło udział ponad 280 osób. Zachęcamy wszystkich, tych którzy chcieliby zmierzyć się ze swoimi słabościami, aby dołączyli 7 kwietnia 2017 roku. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać będą się drogą elektroniczną na stronie http://www.edk.org.pl

EDK  z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św.  7 kwietnia (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed  mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Organizatorzy proponują zabranie ze sobą drewnianego krzyża.
 
Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 zł - koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652).

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Źródło: Powiat Limanowski
Tagi: ,