Zaproszenie - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

Organizatorzy biegu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" z Zespołu Szkół w Przyszowej zapraszają do udziału w największym w Polsce Biegu Pamięci, który odbędzie 26 lutego 2017 r. (niedziela) o godz. 12.00 przy Zespole Szkół w Przyszowej. 

Szczegóły w regulaminie:

Regulamin biegu 
Karta zgłoszenia 
Zgoda rodzicow

 

 Honorowy Patronat: Jan Puchała - Starosta Limanowski 

 

Celem tej rozrastającej się od 2013 roku inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu. Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych, zamieszczonych w pakietach startowych. Tegoroczna edycja odbędzie się w 240 miejscowościach w Polsce. Do projektu przyłączyły się również lokalizacje z zagranicy (Australia, Nowy Jork, Chicago, Londyn, Kresy).

 

 

Fundacja Wolność i Demokracja po raz piąty zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem tej rozrastającej się od 2013 roku inicjatywy jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych oraz edukacja w zakresie tego tematu.

Jak co roku wybrano dziesięciu bohaterów, których życiorysy przybliżone będą w materiałach edukacyjnych, zamieszczonych w pakietach startowych. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę 26 lutego w 240 miejscowościach w Polsce i za granicą.Udział w Tropem Wilczym biorą również misje wojskowe w Afganistanie, Iraku, Kuwejcie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddadzą amerykańscy żołnierze, przebywający obecnie w Polsce.

Ogółem w piątej edycji weźmie udział ponad 60 tysięcy biegaczy, a kibicować im będą całe społeczności lokalne. Wydarzeniu towarzyszą liczne imprezy o charakterze edukacyjno–kulturalnym (wystawy, koncerty, pokazy grup rekonstrukcyjnych, spotkania z kombatantami, gry rodzinne, plenerowe). Oprawą muzyczną biegu będą między innymi utwory z premierowej płyty zespołu Fabryka.Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. V edycja - 26 lutego 2017 r. Więcej informacji TUTAJ!