Dzień Babci i Dziadka świętowali po Zagórzańsku

 Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. Wtedy szczególnie Babcie i Dziadkowie obdarzani są dowodami miłości. 07.01.2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość z okazji tego wyjątkowego święta.

Mimo  dużego mrozu, zaproszeni dziadkowie i babcie przybyli licznie aby podziwiać występy swoich wnucząt.  Swoją obecnością organizatorów i seniorów zaszczycił  również Wójt Gminy Mszana Dolna, Bolesław Żaba. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek, a dzieci wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła klasa 0,która piosenką i wierszami wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Potemwystąpiła kl. II - świetnie zatańczonyprzez dzieci rock and roll  zaprosił wszystkich do zabawy.W kolejnej części uroczystości wystąpiła klasa III wraz z Zespołem Regionalnym ,,Mali Zagórzanie’’. W ich programie nie zabrakło pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek oraz tańców regionalnych. Nie mogło zabraknąć życzeń, tym razem wyśpiewanych i skierowanych do najbliższych. Każda Babcia i Dziadek otrzymali piękny upominek wykonany własnoręcznie  przez zespół ,,Mali Zagórzanie”. Wzruszeniom nie było końca; w niejednych oczach widać było radość i szczęście. Oklasków nie brakowało.

Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali również dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy – słowa wdzięczności za okazana pomoc przekazują szkolni koordynatorzy święta.

 Do życzeń dla wszystkich Babć i Dziadków dołączyła się dyrektor Marta Skowronek; nie zapomniała również o nauczycielach dziękując im za przygotowanie uroczystości.

                                                                                                                                              Jadwiga Borowiecka