Biathlonowy Puchar Polski – dobry start zawodniczek z Kasiny Wielkiej

Po pierwszych zawodach zimowego biathlonu – 9.12.2016r. w Kościelisku – Kirach, podczas których w najmłodszej kategorii wiekowej dwa medale zdobyli zawodnicy Zagórzańskiego Klubu Sportowego „Kasina Wielka”: Wojciech Lulek i Agnieszka Kaleta, nadszedł czas na „prawdziwe ściganie”.

W dniach 16-18.12.2016 roku ponownie w Kościelisku – Kirach odbyły się inauguracyjne zawody Pucharu Polski w biegach sprinterskich . Zawodniczki z Kasiny Wielkiej pokazały próbkę swoich możliwości osiągając wyśmienite rezultaty.

Podczas pierwszego dnia rywalizacji w kategorii juniorek na dystansie 7,5 km z dwukrotnym strzelaniem (L,S) drugie miejsce zajęła Paulina Tupta (2,2), a trzecia była Justyna Tupta (4,3).  Wśród juniorek młodszych na dystansie 6 km, także z dwoma strzelaniami (L,S), dziewiąte miejsce zajęła Katarzyna Niemirska (4,3), a dziesiąte Milena Stasiak (2,3). Wśród młodziczek na dystansie 4,5 km (L,L) Julia Puto (3,5) zajęła miejsce dziewiąte. Młodziczki młodsze biegnąc 3 km (L,L) uplasowały się na miejscach drugim i czwartym. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Puto (0,0), a Adrianna Drąg (1,2) osiągnęła czwarty rezultat, mimo drugiego czasu biegu.

Drugi dzień Pucharu Polski połączony z Mistrzostwami Szkoły Mistrzostwa Sportowego                w Zakopanem znów okazał się udany. W kategorii juniorek drugie miejsce ponownie zajęła Paulina Tupta (1,1), a trzecia była Justyna Tupta (3,2).  Niestety start juniorek młodszych z powodu przeziębienia opuścić musiała Milena Stasiak. Klub godnie reprezentowała jednak Katarzyna Niemirska (5,3), która mimo poważnych problemów z bronią i stratą około dwóch minut na strzelnicy, zajęła miejsce dziesiąte. Młodziczka Julia Puto, również z problemami podczas drugiego strzelania (4,2), zajęła miejsce dziewiąte. Młodziczki młodsze po raz kolejny zaskoczyły swoje rywalki, przede wszystkim dobrym biegiem, a w przypadku Aleksandry Puto także bezbłędnym strzelaniem. Aleksandra Puto zajęła miejsce trzecie (0,0), a Adrianna Drąg (1,2) po raz drugi wywalczyła miejsce czwarte osiągając drugi czas biegu.

Mając na uwadze, że nasz klub ZKS „Kasina Wielka” istnieje niecałe trzy lata, zawodnicy nie posiadają własnej broni oraz że nie ma  w najbliższej okolicy żadnego obiektu biathlonowego, wyniki te możemy traktować jako nadzwyczaj dobre – z zadowoleniem podkreśla prezes klubu. W tym miejscu chcę podziękować Biathlonowemu Klubowi Sportowemu ‘Wojsko Polskie – Kościelisko” za możliwość udziału w zgrupowaniach przedsezonowych na ich obiekcie oraz za wypożyczanie broni na zawody, jak również Klubowi IKN Górnik Iwonicz - Zdrój za wypożyczanie broni w sezonie letnim 2016 oraz obecnym 2016/17 sezonie zimowym.

Ostatni start zawodniczek ZKS Kasina Wielka w tym roku to debiutancki bieg sprinterski podczas pierwszej części Mistrzostw Polski Seniorów 27-29.12.2016r. Wystartują w nim Paulina Tupta, Justyna Tupta, Milena Stasiak i Katarzyna Niemirska. W nowym roku do rywalizacji biathloniści spod Śnieżnicy powrócą w dniach 6-8.01.2017 r. podczas kolejnego Pucharu Polski, Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów oraz punktowanego cyklu zawodów „Celuj w Igrzyska”.