Bożonarodzeniowy Kiermasz w Limanowej

 W dniu 3 grudnia 2016 r. rozpoczął się Bożonarodzeniowy Kiermasz na Limanowskim "Moim Rynku" który potrwa do 5 stycznia 2017 r. Wśród sprzedających swoje zdrowe ekologiczne produkty są znani na rynku polskim producenci:

Sady WincentaPana Wincentego Krzyżaka ze Żmiącej Gmina Laskowa Tradycja sadownicza stanowiła rodzinną pasję twórców marki Sady Wincenta, którzy
w górskiej kotlinie Beskidów posiadali gospodarstwo sadownicze. Z czasem nabrało ono formę sprawnego, rodzinnego przedsiębiorstwa.  Czyste powietrze, krystaliczna woda
i wspaniały klimat regionu sprzyjają wielu odmianom jabłek. Sadownik wie, że każde jabłko jest smaczne, nie każde jednak nadaje się do tego samego. Prowadzimy kilka odmian jabłek
o miękkim miąższu i głębokim smaku, jak: Szampion, Jonagored, Topaz – które znakomicie poddają się procesom naturalnego tłoczenia na zimno. W prowadzonych sadach znajduje się też kilka gatunków borówki amerykańskiej. Samodzielne pozyskiwanie owoców do produkcji soków owocowych i owocowo-warzywnych daje nam gwarancję tworzenia pełnowartościowych produktów. Dzięki temu wiemy, że dzielimy się tym co najlepsze.

Technologia przynosi wiele korzyści. W krytycznym momencie działalności naszych sadów – tj.  w skutek nieszczęsnego gradobicia - pozwoliła na usprawnienie procesu tłoczenia. Przez lata skupiając się jedynie na sadownictwie postanowiliśmy przeprofilować działalność. Od 2010 roku rozpoczęliśmy nową przygodę z pełnowartościowymi sokami owocowymi, która trwa do dzisiaj. Podobno nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Nam wyszło.

To co najważniejsze w produktach firmy Sady Wincenta, to to że w większości tworzone są
one z własnych owoców, za pomocą tradycyjnych technik tłoczenia. Przed rozlaniem poddawane są procesom delikatnej pasteryzacji, podobnej do procesu wekowania domowych przetworów. Dzięki tej technologii sok zachowuje na dłużej smak świeżych owoców oraz prawie wszystkie składniki mineralne i witaminy. Smak soków i ich barwa zależą od odmian owoców i pory roku w jakiej sok jest tłoczony.

Soki z Sadów Wincenta zakupić można bezpośrednio w naszym sklepie internetowym lub we współpracujących punktach handlowych w całym kraju. Oferujemy także usługi dodatkowe dla sadowników i producentów, w postaci tłoczenia dostarczonych owoców lub suszenia ekologicznego brykietu z wytłoków.

Produkty Sadów Wincenta doceniane są przez konsumentów i organizacje branżowe.
W minionych latach nasze soki produkowane jeszcze pod marką Słonecznej Tłoczni nagrodzone zostały prestiżowym Laurem Konsumenta oraz Godłem „Teraz Polska”.
Zasmakuj w sokach z Sadu Wincenta. Samo dobro. Samo zdrowie!

Kontakt

Gospodarstwo Sadownicze - Wincenty Krzyżak Żmiąca 208,
34-603 Ujanowice

biuro@sadywincenta.pl

18 3334505

 

Żmiącka SuszarniaPana Kazimierza Bukowca z Żmiącej  to producent zdrowych i pysznych przekąsek. Choć firma powstała w 2015 roku, to przetwórstwo owoców jest naszą miejscową specjalnością od setek lat. Każdy, kto odwiedzi Żmiącą i okolice, natknie się na wiele wiekowych suszarni do owoców, są one tu prawie w każdym gospodarstwie.

My poszliśmy o krok dalej i unowocześniliśmy proces technologiczny, przez co udało się nam uzyskać chrupiące chipsy jabłkowe - atrakcyjną przekąskę na każdą okazję!

Za zdrową żywnością zwykle ciągnie się skojarzenie nudy, małej atrakcyjności, a także tego, by miała być niesmaczna. Cięty Janek wszystkie te wady przeciął szablą i odrzucił precz! Boją się do nas wrócić i niech tak zostanie!

Cięty Janek to dopiero początek naszej oferty. W planach mamy dużo więcej, obecnie intensywnie pracujemy nad poszerzeniem gamy produktów. Na chwilę obecną w sprzedaży mamy wyłącznie Ciętego Janka. Wiesz, że "cięty" nie znaczy że jest pocięty na plasterki? To słowo oddaje też charakter człowieka - wesołość i żywiołowość! Ty też bądź cięty, żyj pełnią życia!

Smakuje Ci Cięty Janek? A może dawno nie miałeś w ustach czegoś równie niesmacznego? Podziel się z nami swoją opinią. Dzięki Tobie będziemy cały czas się udoskonalać!

Cięty Janek spełnia wymogi Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach. Możesz śmiało zamówić je do swojego sklepiku szkolnego! :)

 Kontakt:  Żmiącka Suszarnia

Żmiąca 14

34-603 Ujanowice

tel. +48 519 733 805

e-mail: zmiackasuszarnia@gmail.comSuska Sechlońska, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach powstało w 2000 roku, a jego głównym celem jest podnoszenie poziomu życia rolników oraz poprawa warunków produkcji i zbytu artykułów. Stowarzyszenie wciąż podejmuje nowe działania na rzecz ochrony interesów producentów owoców i warzyw oraz organizuje akcje wspomagające mające na celu promowanie produktów regionalnych.

W 2006 roku stowarzyszenie wystąpiło do Marszałka Województwa Małopolskiego o rejestrację Produktu Tradycyjnego Suska Sechlońska. Śliwki suszone metodą tradycyjną zostały zarejestrowane jako Produkt Tradycyjny pod nazwą „Suska Sechlońska” 28 grudnia 2006 roku. 9 października 2010 roku produkt ten został zarejestrowany przez Komisję Europejską jako polski produkt regionalny ze znakiem Chronione Oznaczenie Geograficzne.

Mimo wysokiej jakości produktów suska sechlońska swój rynek zbytu znajduje jedynie w regionie Małopolski. Aby wypromować regionalny produkt na rynku krajowym, Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw podjęło kolejne kroki i rozpoczęło działania w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. 1 czerwca 2014 roku rozpoczęła się realizacja projektu pt. „Budowanie sieci współpracy wytwórców suski sechlońskiej wraz z działaniami zmierzającymi do komercjalizacji produktu”. Projekt został dofinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Obecnie stowarzyszenie zrzesza 26 członków, z czego 9 producentów posiada unijne certyfikaty suski sechlońskiej jako produktu tradycyjnego i regionalnego. Skuteczne działania Stowarzyszenia Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach są zasługą członków stowarzyszenia, a przede wszystkim prężnie działającego zarządu w składzie:

Kazimierz Joniec – prezes
Kazimierz Augustyn- wiceprezes
Józef Jonik – skarbnik
Stanisław Pajor – sekretarz
Kazimierz Augustyn – członek
Stanisław Gwiżdż – członek

Kontakt: STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW
OWOCÓW I WARZYW W UJANOWICACH

Ujanowice 31
34-603 Ujanowice

Prezes zarządu
Kazimierz Joniec
tel. +48 18 333 41 58
kom. +48 724 654 003

Biuro
tel. +48 792 039 755
e-mail: biuro@suskasechlonska.pl

Sprzedaż detaliczna
Stanisław Pajor
tel. +48 18 333 43 25
kom. +48 733 023 539
e-mail: detal@suskasechlonska.pl

Sprzedaż hurtowa
Czesław Zelek
tel. +48 18 333 43 60
kom. +48 783 546 642
e-mail: hurt@suskasechlonska.pl

Serdecznie zapraszam na targ Limanowski Mój Rynek .Wśród sprzedających pojawią się kolejni rolnicy i sadownicy Ziemi Limanowskiej oferujący zdrową żywność .Powiat Limanowski nadal słynie z tradycyjnych technologii produkcji żywności takiej jak mleko, nabiał, mięso, i wiele innych. Warto więc usprawnić sprzedaż bezpośrednią z gospodarstw ponieważ zdrowa żywność stanowi podstawę w zdrowiu człowieka a zwłaszcza małych dzieci i młodzieży. Dane kontaktowe gospodarstw wraz z ofertą sprzedaży dostępne są na Portalu Ziemia Limanowska w zakładce Jarmark Limanowski

                                                                                                         Stefan Hutek

 Przewodniczący Zarządu Powiatowego

 NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych