Duży sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej w II Limanowskim Dyktandzie!

 
 

WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

 

Duży sukces uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej w II Limanowskim Dyktandzie!

Czwartek, 01 Grudzień 2016

16 listopada br. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się druga edycja Limanowskiego Dyktanda. Do konkursu zgłosiło się 182 uczestników. W grupie wiekowej od 16 lat tytuł "I Limanowskiego Wicemistrza Ortografii" otrzymała Katarzyna Więcek, uczennica klasy 3G I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Orkana w Limanowej.

Przewodniczącym oraz autorem tekstu II Limanowskiego Dyktanda, podobnie jak w roku ubiegłym, był dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Uczestnicy musieli zmierzyć się z pełnym ortograficznych pułapek tekstem pn. "O hobbiście Genku, który oddawał się po kryjomu deltiologii". 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysław Orkana w Limanowej doskonale poradzili sobie z przygotowanym testem.Katarzyna Więcek z 3G w kategorii wiekowej od 16 lat otrzymała tytuł I Limanowskiego Wicemistrza Ortografii 2016. Wyróżnienia zdobyły również uczennice tej samej klasy: Natalia Ptak i Patrycja Jaworz. Kolejne wyróżnienia przypadły uczniom klasy 2B: Marcinowi Filipkowi iAdamowi Rośkowi oraz uczennicom klasy 3B:Aleksandrze Hobot Zuzannie Król.

Wręczenie nagród miało miejsce 25 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Laureatce oraz wyrożnionym uczniom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!       

Autor : Piotr Siciarz
Źródło: Powiat Limanowa 
Tagi: ,