Spotkanie ze stróżami prawa

 Zespół Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej odwiedzili funkcjonariusze Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej - Klaudia Krężel i Paweł Gąsior.

Policjanci profesjonalnie przeprowadzili prelekcje na temat bezpiecznej drogi do szkoły, bezpieczeństwa podczas podróży samochodem oraz roli elementów odblaskowych wśród przedszkolaków i uczniów klas I-VI. Goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, poruszyli problem agresji i przemocy rówieśniczej oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Nie zabrakło rozmów na temat zjawiska cyberprzemocy i skutków niewłaściwego korzystanie z internetu.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze – podsumowują gospodarze.  Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawając przy tym mnóstwo pytań. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Klaudii Krężel i Panu Pawłowi Gąsiorowi za poświęcony czas naszym przedszkolakom i uczniom – dodają. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

Ewelina Płachczynska-Struś

nauczyciel w Zespole Szkoły
i Przedszkola w Mszanie Górnej