Ta, co nie zginęła

W dniu 9 listopada 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej odbyła się Akademia z okazji  Święta Niepodległości,  ważnego dnia w życiu Polaków. Po wieloletniej niewoli, po wielu wylanych łzach i krwi w walce o niepodległość, nadszedł ten piękny dzień - 11 listopada 1918 roku - Polska stała się wolna!
Dzieci i młodzież, których uczy się patriotyzmu, są świadomi wzniosłości tego wydarzenia. Uczniowie ZPO w Mszanie Górnej, pod „okiem” nauczycieli: Jarosława Mazura, Heleny Domagała oraz Piotra Burcana, przygotowali z tej okazji akademię. Repertuar poważny, a zarazem łatwo dostępny dla najmłodszy słuchaczy szkoły.  Wiersze i narracja przeplatana była pieśniami pięknie zaśpiewanymi przez chórek uczennic  gimnazjum. W akademię zaangażowani byli uczniowie z różnych klas, począwszy od klasy III szkoły podstawowej, przez kolejne etapy edukacji. Tłem była dekoracja przygotowana przez samych uczniów pod kierunkiem Danuty Dorynek, z przewodnim cytatem „Ta, co nie zginęła…”.
Na uwagę zasługuje zaangażowanie wszystkich uczniów szkoły w uczczenie Święta –podkreślają opiekunowie szkolnej akademii. Wychowankowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowali kotyliony, które dekorowały ich galowe stroje.
Apel zakończyła przemowa Dyrektor ZPO,  Marty Skowronek  na temat patriotyzmu młodych Polaków.

                                                                                                 Helena Domagała