Kolejne sukcesy Justyny Rusnarczyk

 Justyna Rusnarczyk, lat 16, zdobyła II NAGRODĘ na Eurofestiwalu "Orfeo in Italia" we Włoszech i NOMINACJĘ do Eurofestiwalu "STARSVOICES" w Locarno. Justyna mieszka w Kasinie Wielkiej. Wokalnie kształci się od kilku lat w PM TRIOLKI RABKA-ZDRÓJ przy Powiatowym Centrum Kultury NOWY TARG pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan. Grand Prix na ogólnopolskim festiwału "SKOWRONECZEK" w czerwcu tego roku dał jej nominację do tego festiwalu w Lido di Jesolo kolo Wenecji. 

Justyna od kilku lat odnosi solistyczne sukcesy na ogólnopolskich festiwalach. Jest wokalistką zespołu TRIOLA. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej mama, Teresa, rodowita Rabczanka, odnosiła przed laty sukcesy wokalne z I składem zespołu TRIOLA  pod kierunkiem tych samych nauczycieli muzyki.
Podczas tego festiwalu  również TRIOLA - zespół wokalny z PM TRIOLKI RABKA-ZDRÓJ przy PCK NOWY TARG (w którego składzie śpiewa również Justyna Rusnarczyk) zdobył I NAGRODĘ. Zespół reprezentował Polskę z nominacji - główne nagrody w krajowych festiwalach. 
Państwo Burcanowie otrzymali od jury tego Festiwalu dyplomy uznania za najlepiej przygotowanych artystów - podopiecznych. W programie festiwalu zespół TRIOLA zaprezentował piosenki w języku polskim i angielskim autorstwa Agnieszki Burcan oraz kultową piosenkę "Radość o poranku" J. Kofty i J. Loranca w nowej aranżacji Agnieszki Burcan. To kolejna I nagroda zespołu na tym włoskim Eurofestiwalu, ale w nowym składzie osobowym. Wyjazdowi patronowało Starostwo Nowotarskie i Dyrekcja Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. 
Relacja: Mariola Gajda-Burcan, Kawaler Orderu Uśmiechu.
                                                                                            Zdjęcia: fotoreporter Piotr Szymczewski.
źródło UG Mszana Dolna