Platforma w kryzysie totalnym. Nawet nowe hasło wzięli od... PiS

foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

We wrześniu odbędzie się zjazd klubów obywatelskich PO - poinformował szef tej partii Grzegorz Schetyna. Hasło, pod jakim odbędzie się konwencja, to... kopia hasła PiS z 2011 roku. 

- "Zasługujesz na więcej" to takie robocze hasło - powiedział po spotkaniu zarządu Platformy Schetyna, informując o wrześniowym spotkaniu klubów obywatelskich Platformy. Ma zostać przyjęty na nim nowy program ugrupowania "Polska obywatelska 2.0". 

Ów program ma być wizją "Polski po rządach PiS", ale hasło, pod jakim odbędzie się zjazd, sięga czasów przed rządami Prawa i Sprawiedliwości. "Zasługujesz na więcej" to bowiem niemal kopia hasła, z jakim PiS szedł do wyborów parlamentarnych w 2011 r.: "Polacy zasługują na więcej". Wrażenie plagiatu pogłębia fakt, że były minister obrony w rządzie PO Tomasz Siemoniak stwierdził wczoraj: 

 

W centrum naszego programu jest człowiek. Wszystkie inne działania programowe porządkuje właśnie ta myśl, że Polacy i Polki zasługują na więcej.


Cóż... Trzeba zacząć od tego, że wyborcy zasługują na coś więcej niż plagiat hasła głównego politycznego konkurenta.

Platforma Obywatelska nie ma ostatnio szczęścia. Grzegorz Schetyna wyrzucił z partii trzech posłów, Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego. Po tej stanowczej decyzji w PO pogłębia się rozłam. Niewykluczone, że w nieodległej przyszłości część parlamentarzystów i członków struktur przejdzie do partii Ryszarda Petru.Źródło: niezależna.pl
Tagi: ,