Z kamerą wśród KOD-u. "Platforma była za kulturalna i grzeczna"

 

Z kamerą wśród KOD-u. "Platforma była za kulturalna i grzeczna" - niezalezna.pl
foto: eMisjaTv \ print screen

W sieci nabiera popularność nagranie telewizji internetowej eMisjaTV, która zadała kilka pytań uczestnikom sobotniej demonstracji KOD. – Platforma była za kulturalna i za grzeczna – twierdzi jedna z nagranych zwolenniczek KOD. Inni uznali za nieważne, że Trybunał Konstytucyjny powstał w czasach Jaruzelskiego i Kiszczaka. – Nieważne, kiedy powstał, ważne że działa i że był jedyną ostoją – stwierdzają inni uczestnicy manifestacji.
 
Telewizja eMisjaTV nagrała kilka rozmów podczas sobotniej manifestacji KOD w Warszawie, większość z nich to osoby w wieku 50-70 lat. „Kolejny marsz KODui znów te same hasła o wolności i demokracji, a pod nimi czysta hipokryzja! Wedle protestujących Balcerowicz był zbawcą polskiej gospodarki, a Wałęsa wielkim autorytetem. Rządy PO mogły robić z Polakami wszystko, byle w świetle prawa, a Trybunał Konstytucyjny, choć powstał w PRL z nadania generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego, jest najważniejszym elementem wolnej i demokratycznej Polski” – zapowiadają materiał autorzy.
 
Jedna ze zwolenniczek KOD w sobotę była szczególnie chętna do rozmowy. - Ostatnie 8 lat Polska pięknie kwitła, budowało się wszystko, a teraz w ruiny ma się zamienić to wszystko?! – mówiła pani z lekkim akcentem. Na pytanie dziennikarki o aferę taśmową z udziałem polityków PO rozmówczyni odparła: - Proszę Panią, ta afera taśmowa… My wiemy, kto zrobił te afery taśmowy (...) Kto? Ja podejrzewam, to jest moja wolność. Mnie nie zależy, ja mogę podejrzewać. Ja nikogo za rękę nie złapałam, ale ja podejrzewam, że Pan Kamiński… Bo Platforma była za kulturalna, za grzeczna, pozwoliła Panu Kamińskiemu jeszcze pełnić funkcję w tym, no... Ministerstwie Justycji. Jak to jest po tym... Pomyliło mi się. Eeee… Pan Kamiński, który pracował jako funkcjonariusz –wyraźnie szukała brakującego słowa po polsku kobieta.
 
Kiedy przypomniała, że chodziło jej o Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodała: - Pan Kamiński miał tam jeszcze swoich kolegów. I ja podejrzewam, że to oni szli do władzy po trupach, wszystko robili, żeby dojść do władzy. Im zależało na tym, żeby Platformę podsłuchiwano.
 
Z kolei na stwierdzenie dziennikarki o tym, że to były minister PO Bartłomiej Sienkiewicz powiedział podczas rozmowy w restauracji, że „państwo polskie istnieje teoretycznie” – zwolenniczka KOD odparła - „To była metamorfoza”, wyraźnie myląc to słowo ze słowem „metafora”.

Tagi: ,