Podróże kształcą!!!

 Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej przekonali się, że warto mieć marzenia, stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji. We wtorek, 1 marca br., wzięli udział w spotkaniu z Samuelem Kempskim – podróżnikiem, dla którego przygoda, poznawanie nowych miejsc, ludzi, kultur, wyprawa w odległe zakątki to sposób na życie.

Nasz niezwykły gość odbył już kilkadziesiąt egzotycznych podróży. To człowiek ciekawy świata i dążący do jego poznania. Jak sam twierdzi, jego przygoda z podróżowaniem zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to miał okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. „Zarażony” pasją podróżowania teraz sam chętnie dzieli się swoimi przeżyciami z odbytych wypraw. Tym razem, wspólnie „wyruszyliśmy” w głąb RPA. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny zawierający wiele istotnych informacji, niespodziewanych sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

Poruszane treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturowe, historyczne, charakterystyczne dla omawianego kraju, ciekawostki dotyczące zamieszkujących go ludzi i zwierząt stanowiły ciekawą lekcją geografii. Pokaz urozmaicony był także dużą ilością rekwizytów przywiezionych z wyprawy, które wzbudziły zachwyt i ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.

                                                                                                                        Małgorzata Łabuz