OBEJRZYJ program Anity Gargas o Wałęsie i Magdalence. Zdjęty przez ówczesną TVP

 

OBEJRZYJ program Anity Gargas o Wałęsie i Magdalence. Zdjęty przez ówczesną TVP - niezalezna.pl
foto: TVP

Ostatni odcinek programu Anity Gargas "Misja specjalna" dotyczył Lecha Wałęsy, Okrągłego Stołu i rozmów w Magdalence. Niestety - w wyniku działań ówczesnych władz TVP nie został wyemitowany.

Szefem TVP był w tamtym czasie Piotr Farfał, bliski współpracownik Romana Giertycha. Program TVP - dotyczący tematów, o których tak głośno dzisiaj - nie został wyemitowany. Oglądając go, nie można się dziwić - materiał jest wstrząsający dla "układu" III RP.

Program można obejrzeć, klikając w poniższe zdjęcie:Przypomnijmy: w domu Czesława Kiszczaka znaleziono 50 kg akt, w tym dwie teczki tajnego współpracownika "Bolek". W teczce personalnej znajduje się 90 kart dokumentów. Teczka jest w oryginalnych okładkach. W teczce personalnej, podzielonej na dwie części, znajdują się dwa spisy zawartości dokumentów. Opisy zawartości odpowiadają stanowi faktycznemu dokumentów znajdujących się w teczce. W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy.

W teczce pracy tajnego współpracownika, liczącej 279 kart, w oryginalnych okładkach, znajdują się liczne doniesienia tajnego współpracownika pseudonim „Bolek” oraz notatki funkcjonariuszy SB ze spotkań z tajnym współpracownikiem pseudonim „Bolek”. Część doniesień pisana jest odręcznie i podpisana pseudonimem „Bolek”.

Dokumenty znajdujące się w obu teczkach obejmują okres lat 1970–1976. W opinii uczestniczącego w czynnościach eksperta-archiwisty dokumenty są autentyczne.

źródło: Niezależna.pl