Setne urodziny Pani Anieli

 29 stycznia b.r. Aniela Listos z Kasiny Wielkiej w otoczeniu najbliższej rodziny świętowała swoje setne urodziny. Z powinszowaniami i gratulacjami do Dostojnej Jubilatki pospieszyły również władze Gminy Mszana Dolna. Okolicznościowy adres, słodki upominek, tradycyjne kwiaty oraz skromny prezent wraz z naręczem życzeń na ręce stulatki złożyli: Bolesław Żaba – Wójt, Aleksandra Kania – Przewodnicząca Rady oraz Adam Wrzecionek – Sołtys Kasiny Wielkiej i Gabriel Rapta – Radny tej miejscowości. Gospodarz Gminy w imieniu Premier, Beaty Szydło oraz Wojewody Małopolskiego, Józefa Pilcha, odczytał i przekazał Jubilatce listy gratulacyjne. Do grona „urzędowych” gości dołączyli: Stanisław Hyclak, Zastępca Kierownika Placówki Terenowej KRUS w Nowym Sączu oraz Bartłomiej Stawiarski, Zastępca Kierownika Wydziału Świadczeń tej placówki, którzy do życzeń dołączyli decyzję o przysługującym Pani Anieli z mocy ustawy świadczeniu honorowym.

Wszystkich swoich gości Szacowna Jubilatka zaskoczyła swoją kondycją, energią i humorem. Opowiadała o swoim dzieciństwie w Kasinie Wielkiej, w której przeżyła cały wiek. Tutaj założyła swoją rodzinę, wybudowała wraz z mężem dom i prowadziła gospodarstwo rolne; wychowała też syna. Jest szczęśliwą babcią dwóch wnuków.

Warto przy tej okazji podkreślić, że Pani  Aniela Listos to trzecia mieszkanka Gminy, z którą w ciągu ostatnich trzech lat świętujemy taki jubileusz. W 2014r. swoje setne urodziny obchodził Jerzy Zaborowski z Kasinki Małej, a w poprzednim roku - Anna  Ślósarczyk z Raby Niżnej.

 

Magda Polańska