Podwójne złoto, brąz, wyróżnienie i nagroda – pracowity przełom roku Krystiana

 Koniec starego i początek nowego roku to okres bardzo intensywnej pracy dla Krystiana Kubowicza. Młody wokalista z Kasiny Wielkiej przygotowywał się bowiem do kilku konkursów.

Jeszcze w ubiegłym roku zakwalifikował się do finału XI Przeglądu Pieśni Patriotycznej "A dziewczęta z wojskiem szły", który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Casino w Lubniu. Zdobył tam III miejsce w swojej kategorii wiekowej.
W finale XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka",  zorganizowanym w Warszawie, wyśpiewał wyróżnienie. W konkursie spróbował również swoich sił w tercecie – z Marleną Mazgaj i Karoliną Szczurowską. Za wspólne wykonanie utworu otrzymali nagrodę organizatora.
Początek stycznia b.r. przyniósł Krystianowi kolejne wyzwanie. Tym razem zmierzył się z uczestnikami reprezentującymi 6 państw w Międzynarodowym Festiwalu Form Wokalnych i Tanecznych "Intershow" w Nowym Targu. Krystian Kubowicz wystąpił tam solo i w duecie, z Martyną Kaletą z Nowego Sącza.
W festiwalu wyśpiewałem  1 miejsce w kategorii „wokal estradowy od 17 do 25 lat" oraz  certyfikat za wspaniały warsztat wokalny. Otrzymałem również podziękowanie dla moich opiekunów z Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, Katarzyny Godzisz i Sonii Lachowolskiej – z zadowoleniem podkreśla Krystian. W duecie zdobyliśmy 1 miejsce, w tej samej  kategorii konkursowej, czyli – podsumowując -  zdobyłem podwójne złoto.  

W międzynarodowym Jury konkursu zasiedli: Piotrowska Krystyna (Polska), Gmyrina Svetlana (Ukraina), Całkowici Sandra (Białoruś), Turbovetes Elena (Ukraina).
Dyrektorem Festiwalu była Natalja Nikitenko (Ukraina).
Cieszę się, że reprezentując Polskę, Gminę Mszana Dolna, rodzinną miejscowość, Kasinę Wielką i Krakowski Instytut Sztuki Wokalnej zdobyłem podwójne złoto – dodaje wokalista.

                                                                                                                             Magda Polańska