Telewizyjne wystąpienie Beaty Szydło: "Nie dajmy się podzielić"

 - Chcę dziś zwrócić się do Państwa, by zapewnić Was, że oczekiwane przez Państwa zmiany będą realizowane. Opozycja nie potrafiła wznieść się ponad własny interes. Ci, którzy stracili władzę, nie potrafią się z tym pogodzić - powiedziała premier Beata Szydło w wystąpieniu telewizyjnym.

Szefowa rządu zapewniła, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia zostanie opublikowane zgodnie z prawem i w terminie, mimo że "zostało ono podjęte wbrew praktyce orzecznictwa".

Beata Szydło wyraziła też ubolewanie, że choć w polskiej kulturze politycznej przyjęty jest termin 100 dni, jakie daje się nowemu rządowi, to gabinet Prawa i Sprawiedliwości "nie dostał tego czasu".

Zdaniem pani premier "opozycja nie potrafiła wznieść się ponad własny interes". "Ten festiwal siania strachu, wprowadzania chaosu, budowania podziałów między Polakami to nic innego jak zasłona dymna dla ochrony własnych wpływów. Ci, którzy stracili władzę, dziś histerycznie nie potrafią się z tym pogodzić" - podkreśliła.

Padły też słowa mocne słowa na temat opozycji:

 

Odchodząca Platforma Obywatelska i grupy ściśle związane z jej rządami chciały z Trybunału Konstytucyjnego uczynić ostatni bastion obrony własnego interesu. Złamali konstytucję i powołali sędziów z politycznego nadania. Tym, którzy głośno dziś krzyczą, nie chodzi o demokrację. Tu chodzi o obronę własnych pozycji i wpływów. Ten krzyk to nie troska o prawa obywatelskie, ale obrona lobby banków i zagranicznych korporacji. Tych wszystkich grup interesu, które przez ostatnie osiem lat bogaciły się kosztem Polaków. To był dla nich złoty wiek, ale ten wiek właśnie się skończył.


Według Beaty Szydło skok PO na Trybunał Konstytucyjny miał uniemożliwić rządowi PiS "wprowadzenie dobrej zmiany, czyli obniżenia wieku emerytalnego, realizacji programu dla rodzin 500 plus. Chciano w ten sposób zablokować opodatkowanie zagranicznych banków i hipermarketów".

 

Koniec z ignorowaniem głosu obywateli. Chcemy Polski uczciwej, sprawiedliwej otwartej na każdego obywatela. Polski, gdzie rządzą obywatele, a nie grupy interesów, które mają reprezentantów wśród władzy. Polacy wybrali nas, byśmy dla nich dobrze pracowali. Byśmy ich słuchali i służyli ich interesom. Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest po to, by to zadanie dobrze wykonać. Dobro Polaków było, jest i zawsze będzie dla nas najwyższym nakazem

- zapewniła Beata Szydło. 

OBEJRZYJ WYSTĄPIENIE PANI PREMIER:


źródło:Niezależna.pl