Pierwsza miesięcznica smoleńska z asystą honorową Wojska Polskiego. ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Pierwsza miesięcznica smoleńska z asystą honorową Wojska Polskiego. ZOBACZ ZDJĘCIA - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, począwszy od 10 grudnia 2015 roku, w organizowanych w Warszawie comiesięcznych uroczystościach upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej uczestniczy wojskowa asysta honorowa. Specjalnie dla czytelników portalu niezalezna.pl publikujemy galerię zdjęć naszych fotoreporterów.

W czwartek minęło 68 miesięcy od tragedii w Smoleńsku. W warszawskiej archikatedrze jak zwykle odprawiono mszę św. w intencji ofiar, a następnie pod Pałac Prezydencki przeszedł Marsz Pamięci. Tam głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)
(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

W trakcie swojego przemówienia przed Pałacem Prezydenckim w ramach obchodów 68. miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że z woli prezydenta Andrzeja Dudy w miejscu, w którym znajdował się krzyż na Krakowskim Przedmieściu stanie pamiątkowa tablica.
 

- Jesteśmy naprawdę blisko tego momentu, w którym zacznie być wyjaśniana sprawa katastrofy smoleńskiej. Jesteśmy - jestem o tym też przekonany - blisko momentu w, którym zostaną uczczeni ci, którzy zginęli – mówił Jarosław Kaczyński.

(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

Mocne słowa padły również z ust poseł Anity Czerwińskiej, inicjatorki miesięcznic smoleńskich i byłej szefowej warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”.
 

– Ci, którzy byli odpowiedzialni za smoleńskie kłamstwo, dzisiaj głośno krzyczą o zagrożeniu demokracji. Rozpętano ponownie przemysł pogardy na skalę przypominającą to, co działo się pięć lat temu – podkreśliła w swoim wystąpieniu, w 68. miesięcznicę tragedii smoleńskiej, poseł Anita Czerwińska.

(fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska)

źródło: Niezależna.pl