Jabłka w szkole???- pomysł ciekawy… to źródło energii i świetnej zabawy!!!

 Dzięki staraniom dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej placówka ta została wpisana przez Agencję Rynku Rolnego w Warszawie do rejestru jednostek organizacyjnych uprawnionych do bezpłatnego otrzymania od organizacji producentów oraz ich zrzeszeń owoców i warzyw nieprzeznaczonych do sprzedaży.

W ramach tego programu Gospodarstwo Sadownicze dostarczyło nieodpłatnie do szkoły tonę jabłek przeznaczonych do rozdysponowania. Skrzynki  z owocami zostały ustawione na korytarzach wszystkich pięter, więc chętni uczniowie mogą do woli raczyć się wybornymi polskimi jabłkami.

Trzeba przyznać, że pyszne, chrupiące i soczyste jabłuszka cieszą się dużym powodzeniem – informuje Dyrektor szkoły. Namawiam także, aby każda klasa z wychowawcami przygotowała „swój dzień z jabłkiem w roli głównej”. W odpowiedzi uczniowie klas II A i II B wykonały już smakowite galaretki z jabłuszkami. Kolejne klasy zamierzają przygotowywać m.in.: soki jabłkowe, pieczone jabłka z konfiturą, a nawet szarlotkę.

Oprócz walorów smakowych program ma jeszcze wiele innych zalet. Przede wszystkim jest  okazją, by utrwalać wśród uczniów prawidłowe nawyki żywieniowe i propagować zdrowe odżywianie. Dzięki niemu uczniowie mogą także rozwijać swoje kulinarne zdolności, kształtować kulturę spożywania posiłku oraz postawę szacunku dla pracy innych.

 

 

                                                                                                                          Małgorzata Łabuz