Niezwykły gość

 W ramach prowadzonej przez Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej innowacji czytelniczej, w szkole gościła Ewa Chotomska, znana wszystkim milusińskim „Ciotka Klotka”.

Spotkały się z nią dzieci z przedszkola i klas 1-3. Uczniowie powitali niezwykłego gościa piosenką pt. „Moja fantazja”.

Pani Ewa na tym spotkaniu przyjęła postać Ciotki Klotki, postaci, którą grała w programie dla dzieci  pt."Tik- Tak" – o spotkaniu opowiadają organizatorzy. Już sam barwny strój Ciotki Klotki wzbudził radość u uczniów: dwa różnego koloru buciki, różne kolczyki, pierzasty szal i piękny bajeczny kapelusz - jednym słowem ubiór bardzo oryginalny.

Autorka podczas  spotkania opowiadała o swojej mamie, o tym jak uczyła ją wymyślać rymy do podanych słów, z czym również świetnie poradziły sobie dzieci z Kasiny. Pani Ewa zapoznała swoją publiczność również ze swoimi domowymi zwierzętami: chomikiem i psem, który stał się bohaterem jej książki pt. "Pamiętnik Felka Parerasa". Podczas jej rozmowy z uczestnikami padało wiele pytań, a za poprawne odpowiedzi autorka nagradzała karteczkami niespodziankami i cukierkami. Największą jednak atrakcją było to, że po każdym temacie opowiadania, odsłuchiwana była związana z nim piosenka, a wszyscy  uczniowie mogli śpiewać, i bawić się do jej melodii.

   Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały  Pani Ewie wierszem  napisanym przez jej mamę i wręczyły upominki. Wicedyrektor szkoły, Grażyna Gil, podziękowała w imieniu wszystkich za wspaniałą zabawę i niesamowite przeżycia jakich  dostarczyła autorka całej widowni.

Po spotkaniu autorka podpisywała swoje książki i płytki z nagraniami swoich piosenek. Każda książka i płytka z dedykacją od autorki będzie wielką pamiątką tego spotkania.

   Przyjazny i serdeczny przebieg spotkania między  autorką a czytelnikami możliwy był  dzięki dużemu zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli przedszkola, klas  1-3 i nauczycieli przygotowujących stronę techniczną spotkania, za co serdecznie dziękujemy – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy.

 

Ewa Chotomska - była producentką programów edukacyjnych TVP "Budzik", "Jedyneczka", występowała także w programach "Tik- tak", "Ciuchcia", "Fasola". W swej działalności założyła wraz z Andrzejem Grabowskim zespół dziecięcy "Fasolki". Jest autorką wielu książek: „Pamiętnik Felka Parerasa”, „Kuchenny Alfabet”, „Zając Poziomka”, „Piosenki Ciotki Klotki” oraz tekstów piosenek m.in. "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta" czy "Fantazja". Pani Ewa jest córką popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

 

Anna Cygal-Masulik
Teresa Kicmal