Od dziś zawsze być zuchami…

 Zostać przedszkolakiem to niełatwa sprawa. Przekonały się o tym niedawno dzieci z Gminnego Przedszkola w Olszówce, kiedy to przyszła pora na Pasowanie na Przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień, szczególnie dla tych dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

W tym ważnym dniu, a było to 17 listopada 2015 roku, naszym bohaterom towarzyszyli rodzice, którzy byli nie mniej zestresowani od swoich pociech. Po części artystycznej, w której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, przyszedł czas na uroczyste złożenie przysięgi, która brzmiała następująco: „My maluchy przyrzekamy być od dzisiaj przedszkolakami, nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje panie kochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka, nauczymy się dziękować i porządnie się zachować, od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami”. Następnie dyrektor Urszula Rzepka dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka przy użyciu „czarodziejskiego lizaka”.

Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki obfitości, a także mnóstwo zabawek i przepięknych bajeczek, które ufundowali: Rada Rodziców oraz pani dyrektor. Po części oficjalnej na małych artystów oraz wszystkich zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek. Naszym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dużo radości, a rodzicom dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.


 

Opracowanie i zdjęcia: Justyna Majewska